GP Francie - Kvalifikaci s rekordním časem ovládl Francesco Bagnaia

MotoGP - 3. volný trénink

Po dvaceti minutách na trati byl na prvním místě v kombinovaných časech stále Enea Bastianini. Trénink číslo tři však vedl Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) s časem 1'31,713 sekundy. Následovaný byl druhým Jorge Martinem (Pramac Racing), jenž byl pomalejší o 0,085 vteřiny a třetím Takaaki Nakagamim (LCR Honda IDEMITSU). Marc Márquez (Repsol Honda Team) se pohyboval na čtvrté příčce, Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) byl pak průběžně pátý. Pol Espargaró (Repsol Honda Team) skončil na zemi, stejně tak později Johann Zarco (Pramac Racing).

Ve druhé polovině tréninku byl několikrát pokořen absolutní rekord. Nejrychlejším byl nakonec Johann Zarco, který dokázal zajet čas 1'30,537 sekundy. O pouhých 0,031 vteřiny pomalejší byl Francesco Bagnaia, třetí místo pak patřilo Fabiovi Quartararovi, za kterým se vyvezl čtvrtý Marc Márquez, jenž na prvního ztratil 0,103 sekundy. Páté místo obsadil Jack Miller, následovaný byl Aleixem Espargarem, Takaaki Nakagamim, Alexem Rinsem, Polem Espargarem a Eneem Bastianinim, jenž byl posledním, kdo se dostal přímo do druhé kvalifikace.

Sezóna 2023 neodstartuje v Kataru! Během druhého tréninku MotoGP bylo oznámeno, že kvůli velké renovaci okruhu v Losail tam nezačne příští sezóna. Naopak se závody v Kataru budou konat až v závěru roku.