GP Francie - Kvalifikaci s rekordním časem ovládl Francesco Bagnaia

Moto2 - 2. kvalifikace

V polovině kvalifikace dění na trati ovlivnil pád Sama Lowese (Elf Marc VDS Racing Team), který se z trati sbíral jen velmi těžce. Trefil ho totiž motocykl, závodník poté pokulhával. Ve stejné chvíli skončil na zemi rovněž Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), vyvěšeny tak byly hned na dvou místech na okruhu žluté vlajky. Po prvních odjetých kolech byl ve vedení právě upadnuvší Lowes s časem 1'36,071 sekundy. Následovaný byl Albertem Arenasem (Inde GASGAS Aspar Team), Pedrem Acostou (Red Bull KTM Ajo) a Alonsem Lopezem (MB Conveyors Speed Up).

Spokojený se svou kvalifikací bude Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který odstartuje poprvé v Moto2 do závodu z pole position. Vyjel si ji s časem 1'35,803 sekundy. Vedle něj se postaví Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), který se dlouho pohyboval až kolem desáté pozice, svůj nejlepší čas nastavil v pátém kole z osmi. První řadu pak doplní Augusto Fernandez. Do druhé řady se postaví Sam Lowes, Albert Arenas a Alonso Lopez, třetí pak bude patřit Aronu Caneotvi (Flexbox HP40), Aimu Ogurovi (IDEMITSU Honda Team Asia) a Bo Bnedsneyderovi (Pertamina Mandalika SAG Team).

GP Francie, Moto2 - 2. kvalifikace