GP Francie - Fabio Quartararo si v domácí Grand Prix dojel pro pole position, Filip Salač odstartuje ze sedmého místa

Moto3 - 2. kvalifikace

Jezdci vyrazili do druhé části kvalifikace na suchých pneumatikách, v Le Mans se však rozpršelo a závodníci se tak vraceli do svých boxů k jejich výměně. Mezitím spadli Riccardo Rossi (BOE Owlride) a Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3).

Když se jezdci konečně vrátili na trať, zbývalo jim přibližně osm minut do konce kvalifikace. Na průběžné první pozici se pohyboval Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3) s časem 1'52,484 sekundy, záhy ho však překonali dva závodníci Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3), jenž byl o 0,978 vteřiny rychlejší, a Jaume Masia (Red Bull KTM Tech 3). Filip Salač (Rivacold Snipers Team) jezdil bez změřeného času.

Vítězem kvalifikace se stal Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), jenž si nechal od mechaniků nasadit slicky a nastavil čas 1'47,407 sekundy. Druhý Riccardo Rossi byl pomalejší o 2,001 vteřiny, třetí Jaume Masia pak o dalších 0,203 sekundy. Do druhé řady se postaví John McPhee (Petronas Sprinta Racing), Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3) a Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3). Filip Salač si dojel po pádu v samotném závěru nakonec pro výborné sedmé místo, na týmového kolegu Migna ztratil 3,187 vteřiny. Vedle něj se na startu postaví Sergio Garcia (Gaviota GASGAS Aspar Team) a Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse).

GP Francie, Moto3 – 2. kvalifikace