GP Francie - Fabio Quartararo si v domácí Grand Prix dojel pro pole position, Filip Salač odstartuje ze sedmého místa

Fabio Quartararo si ve své domácí Grand Prix dojel pro třetí pole position v řadě. V kvalifikaci nastavil čas 1'32,600 sekundy v posledním měřeném kole, podle svých slov až do příjezdu do boxů netušil, že skončil první. Spolu s ním odstartují z přední řady Maverick Vi?ales a Jack Miller. Filip Salač si i přes pád ve druhé kvalifikaci vybojoval sedmé místo, a tedy start ze třetí řady, vítězem v Moto3 se stal Andrea Migno. V Moto2 z pole position odstartuje Raul Fernandez.

Moto3 - 3. volný trénink

Ve Francii v sobotu dopoledne pršelo pouze lehce. Jezdci vyrazili na trať v devět hodin ráno, kdy byla její teplota 6°C. Počasí bylo mimochodem hlavním tématem i na páteční safety committee, kde jezdci žádali ředitelství o přesun termínu konání závodu v Le Mans alespoň o čtrnáct dní. V budoucnu by tak závodníci mohli vyrazit nejdříve do Mugella a až poté do Francie.

Ve třetím volném tréninku si vedl dobře Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který v jeho polovině zajel čas 1'55,720 sekundy. Ten následně ještě o dvě desetiny sekundy vylepšil, na páteční nejlepší čas však stále ztrácel přes deset vteřin a v průběžném hodnocení byl mimo postupová místa do druhé kvalifikace. Obdobně na tom byl i Filip Salač (Rivacold Snipers Team), jenž se pohyboval kolem čtvrté pozice, celkově byl pak šestnáctý.

Během tréninku hned několik jezdců skončilo na zemi. Mezi nimi Pedro Acosta, Xavier Artigas (Leopard Racing), Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), Carlos Tatay (Avintia Esponsorama Moto3) či Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse).

V závěru tréninku překonalo čas Acosty osm závodníků. Trénink nakonec s časem 1'54,228 sekundy vyhrál Adrian Fernandez (Sterilgarda Max Racing Team). Za ním skončili Yuki  Kunii (Honda Team Asia) s téměř půlsekundovou ztrátou, Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) a John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač v závěru také dokázal vylepšit čas, na lepší, než čtrnáctou pozici však nestačil.

Přímo do druhé kvalifikace postoupili Andrea Migno, John McPhee, Niccoló Antonelli, Darryn Binder, Riccardo Rossi, Jaume Masia, Gabriel Rodrigo, Stefano Nepa, Jason Dupasquier, Deniz Öncü, Ayumu Sasaki, Sergio Garcia, Romano Fenati a Ryusei Yamanaka.

GP Francie, Moto3 – 3. volný trénink