GP Emilia-Romagna - Závod MotoGP vyhrál Maverick Viňales. Bagnaia spadl z vedoucí pozice

MotoE - Závod 2 (7 kol)

Do druhého závodu se na startovní grid postavili jezdci dle výsledků prvního. Z první řady odstartovali Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP), Jordi Torres (Pons Racing 40) a Matteo Ferrari (TRENTINO Gresini MotoE). Druhá řada patřila Mattiovi Casadeiovi (Ongetta SIC58 Squadracorse), Tommasovi Marconovi (Tech 3 E-Racing) a Niccolo Canepa (LCR E-Team). Za ně se postavili Alejandro Medina (Openbank Aspar Team), Josh Hook (OCTO Pramac MotoE) a Xavi Cardelus (Avintia Esponsorama Racing). Jakubu Kornfeilovi (WithU Motorsport) patřilo dvanácté místo.

Závod nejlépe odstartoval Dominique Aegerter, po průjezdu první zatáčkou se před něj však dostal Matteo Ferrari. Na třetí pozici se zařadil Tommaso Marcon, pátá pozice pak patřila Mattiovi Casadeiovi. Jakub Kornfeil se po startu propadl na šestnáctou příčku. A do závodu odstartoval také Lukas Tulovic, který v sobotu nepříjemně upadl a byl odnášen z trati na nosítkách.

Hned v prvním kole došlo ke střetu dvou vedoucích závodníků Aegertera s Marconem a do čela závodu se tak posunul Matteo Ferrari. Na druhém místě jel Casadei a třetí pozice patřila Jordimu Torresovi, který měl na svého soupeřila Niccola Canepu najetýnáskok 2,294 sekundy.

V polovině závodu upadl ve čtvrté zatáčce Josh Hook. Jakub Kornfeil se tak posunul na třinácté místo. Před ním jela Maria Herrera (Openbank Aspar Team), za ním pak Xavier Simeon (LCR E-Team).

Vítězem sedmikolového závodu se stal Matteo Ferrari s náskokem 0,996 sekundy na druhého Mattiu Casadeie. Pro třetí místo si dojel Jordi Torres, čtvrtý pak skončil Niccolo Canepa. Nejlepší pětku uzavřel Alessandro Zaccone (TRENTINO Gresini MotoE). Alejandro Medina (Openbank Aspar Team) byl po projetí cílem penalizován za překročení limitů trati o jedno místo a skončil tak devátý. Podobě skončil Niki Tuuli (Avant Ajo MotoE), jenž dostal třísekundovou penalizaci a opanoval tak 12. místo. Jakub Kornfeil skončil třináctý.

GP Emilia-Romagna, MotoE - Závod 2 (7 kol)