GP Emilia-Romagna - Kvalifikaci ovládl Maverick Viňales. První závod MotoE vyhrál Aegerter

MotoE - Závod 1 (7 kol)

Do sedmikolového závodu vyrazili jezdci MotoE o půl páté odpoledne. Z první řady startovali Jordi Torres (Pons Racing 40), Mattero Ferrari (TRENTINO Gresini MotoE) a Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP), za ně se postavili Eric Grando (Avintia Esponsorama Racing), Xavier Simeon (LCR E-Team) a Lukas Tulovic (Tech 3 E-Racing). Třetí řada patří Mattiovi Casadeimu (Ongetta SIC58 Squadracorse), Mikeovi Di Megliovi (EG 0,0 Marc VDS) a Niki Tuuli (Avant Ajo MotoE).

Nejlépe odstartoval Matteo Ferrari, který vjel do zatáčky na prvním místě. Na druhé místo se zařadil Jordi Torres a na třetí Xavier Simeon. Hned v úvodu nešťastně upadl Lukas Tulovic, kterého lékaři odnášeli z trati na nosítkách. A závod nedokončí ani Tommaso Marcon a Mike Di Meglio, kteří taktéž skončil v kačírku.

Ve třetím kole smetl Eric Granado (Avintia Esponsorama Racing) Xaviera Simeona, kteří tak zítra budou muset odstartovat ze zadních pozic.

Mezitím si první pozici stále držel Matteo Ferrari, druhý jel Jordi Torres a třetí Dominique Aegerter. Jakubu Kornfeilovi patřilo dvanácté místo (WithU Motorsport). A ve čtrnácté zatáčce upadl Alex de Angelis (OCTO Pramac MotoE).

V posledním kole Dominique Aegerter Torrese podjel a dostal se tak na druhé místo. Okamžitě navíc začal stíhat Mattea Ferrariho, kterého dotáhl na rozdíl 0,195 sekundy. Nakonec Aegerter překonal i jej a stal se vítězem prvního závodu. Zároveň zvýšil svůj náskok ve vedení šampionátu na 21 bodů. Druhý projel cílem Matteo Ferrari, který byl však penalizován za vyjetí mimo trať a byl tak odsunut na třetí místo. Jeho pozici pak zaujal Jordi Torres. Jakub Kornfeil dojel na dvanáctém místě a získal tak čtyři body do celkového hodnocení.

GP Emilia-Romagna, MotoE - 1. závod (7 kol)