GP Emilia-Romagna - Kvalifikaci ovládl Maverick Viňales. První závod MotoE vyhrál Aegerter

MotoGP - 4. volný trénink

Hned v úvodu čtvrtého volného tréninku skončila na zemi dvojice závodníků. Nejprve Bradley Smith (Aprilia Racing Team Gresini), jehož motocykl skončil na ochranné bariéře, a poté Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), jenž zajíždí v San Marinu kvalitní výsledky.

Po deseti minutách vedl Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) s časem 1'32,228 před Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT) a Joanem Mirem (Team SUZUKI ECSTAR). Čtvrtý jezdil Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3), pátý pak Francesco Bagnaia (Pramac Racing).

Po vydařeném třetím tréninku se Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) pohyboval až na desáté pozici, Andreovi Doviziosovi (Ducati Team) dokonce patřilo až předposlední místo. Jezdil se ztrátou 2,710 sekundy na prvního.

Ve svém pátém kole nastavil nejrychlejší kolo Francesco Bagnaia (Pramac Racing), který si na Viñales najel náskok 0,223 sekundy. Dopředu se posunul také Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3), jenž po svém dopoledním pádu navštívil lékaře, na šesté místo pak poskočil Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT). A zadařilo se také Andreu Doviziosovi, který deset minut před vypršením nastaveného času opanoval osmou příčku.

Vítězem čtvrtého tréninku se stal Francesco Bagnaia (Pramac Racing). Nejvíce se jeho času 1'32,005 se nejvíce přiblížil Joan Mir, třetí pak skončil Maverick Viñales. Čtvrtá příčka připadla Polu Espargarovi, nejrychlejší pětku pak uzavřel Fabio Quartararo. V závěru zaznamenal dobrý čas také Alex Márquez (Repsol Honda Team), který se posunul na sedmé místo.