GP České republiky - Brad Binder získal debutové vítězství v MotoGP. Filip Salač skončil pětadvacátý

Moto2 - Závod

Do druhého závodu dne odstartovali z první řady Joe Roberts (Tennor American Racing), Sam Lowes (EG 0,0 Marc VDS) a Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). Do druhé řady se postavili Hafizh Syahrin (Openbank Aspar Team), Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46) a Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo), třetí řada pak patřila Marcelu Schrötterovi (Liqui Moly Intact GP), Augustu Fernandzovi (EG 0,0 Marc VDS) a Fabiovi Di Giananantoniovi (MB Conveyors Speed Up).

Devatenáctikolový závod nejlépe započal Enea Bastianini, který vyjížděl z první zatáčky v čele. Za něj se zařadili Joe Roberts s Marcem Bezzecchim, Samem Lowesem a Jorge Martinem, který startoval z šestého místa.

Ihned v úvodu chtěli Bastianini s Robertsem svým soupeřům poodjet, Jorge Martin jim to však nedovolil a jejich minimální náskok stáhl. Záhy se dostal do souboje s Robertsem, kterého také předjel. Bohužel však chyboval a propadl se na čtvrtou příčku. Vedoucí pilot mezitím získal náskok více než půl sekundy. Na druhém místě jel Roberts, za kterého se zařadili Roberts s Lowesem. Martin jel na čtvrtém místě, páté opanoval Marcel Schrötter, šesté Marco Bezzecchi a sedmé Luca Marini.

V sedmém kole závodu začal druhý Sam Lowes vedoucího Bastianiniho mírně stahovat. Před Jorgeho Martina se dostal Marco Bezzecchi a na sedmou příčku se posunul i Augusto Fernandez. Závod se příliš nedařil Hafizhovi Syhrinovi, který se ze čtvrté kvalifikační pozice propadl až na desátou. Obdobně na tom byl Fabio Di Giannantonio, který uzavíral první patnáctku.

V polovině závodu stále vedl Enea Bastianini s náskokem 0,615 sekundy. Dopředu se probojovával Luca Marini, jenž se dostal před do té doby čtvrtého Marca Bezzecchiho. Ten byl záhy předjet také Augustem Fernandezem, což si však nenechal líbit a pustil se se Španělem do souboje. Na sedmé příčce jel Jorge Martin, na osmé jeho jmenovec Navarro a Syahrin se dostal před Caneta na deváté místo. Jake Dixon závod vzdal a zajel do boxů ke svým mechanikům a Stefano Manzi skončil na zemi.

V posledních kolech už byly rozestupy mezi závodníky příliš velké na to, aby docházelo k větším soubojům. Vítězem Velké ceny České republiky v Moto2 se tak stal Enea Bastianini. Druhý skončil s rozdílem 0,423 sekundy Sam Lowes, který se pokoušel až do poslední chvíle Itala dojet. Třetí byl odmávnutý Joe Roberts, čtvrtý Luca Marini a pátý Augusto Fernandez.

GP České republiky, Moto2 – Závod (19 kol)