GP České republiky – Pole positon pro Lorenza, Antonelliho a Zarca

Moto3 – kvalifikace

Po úvodních deseti minutách měl provizorní pole position Efrén Vázquez (Leopard Racing), jehož čas na kolo byl na hodnotě 2'08,443 sekundy. Druhý Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) ztrácel dvacet tisícin, třetí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) byl o tři desetiny pomalejší. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl čtvrtý s časem 2'08,677 sekundy a v úvodu jel ve skupině společně s týmovými kolegy Binderem a Miguelem Oliveirou, jemuž patřil pátý čas. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) nastavil ve čtvrtém kole čas 2'09,071 sekundy a po deseti minutách byl jedenáctý se ztrátou šesti desetin na pole position.

V polovině kvalifikačního tréninku figuroval na první pozici Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0) s časem 2'08,347 sekundy. Druhý Efrén Vázquez ztrácel 0,096 sekundy, třetí Jorge Navarro byl o 0,116 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli zajeté Danny Kent (Leopard Racing) a Brad Binder. Karel Hanika byl šestý, Jakub Kornfeil jedenáctý. Pád zaznamenal Zulfahmi Khairuddin (Drive M7 SIC Racing) a ve třetí zatáčce skončil Japonec Tatsuki Suzuki (CIP), který zamířil do Mobilní kliniky s podezřením na zranění nohy. Před posledními deseti minutami kvalifikace byl na dráze poměrně klid, protože většina závodníků seděla v boxech a čekala na správný okamžik, kdy vyjet na dráhu a dát tam to jedno rychlé kolo.

Přibližně osm minut před koncem vypukla bitva o nejrychlejší kolo kvalifikace na Velkou cenu České republiky. Čtyři minuty před koncem byl první Jorge Navarro s časem 2'07,700 sekundy, druhý Fabio Quartararo ztrácel 0,115 sekundy, třetí místo patřilo Danny Kentovi. Karel Hanika byl zatím čtrnáctý, Jakub Kornfeil dvaadvacátý.

Pole position na startu vybojoval časem 2'07,667 sekundy Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold), druhý je Danny Kent, jemuž na první pozici chyběly pouhé dvě tisíciny. Třetí do závodu odstartuje Jorge Navarro, který byl jen o 0,033 sekundy pomalejší. Karel Hanika zajel v posledním kole sedmý čas 2'08,116 sekundy a do závodu odstartuje z třetí řady. Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval na dvacáté místo startovního roštu. Jezdec na divokou kartu Kevin Hanus odstartuje do závodu Moto3 šestatřicátý.

Aktualizace: Vedení závodu po kvalifikaci Moto3 penalizovalo za pomalou jízdu v závodní stopě jezdce #5 Romano Fenati a #11 Livio Loi. Oba musí zůstat sedět v úvodních deseti minutách warm upu a přicházejí o tři pozice na startovním roštu.