GP České republiky – páteční tréninky

Moto2 – 2.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách zajelo měřené kolo jen osmnáct závodníků. Nejrychlejší byl s časem 2´17,400 sekundy Johann Zarco (AirAsia Caterham Moto Racing), druhý Riccardo Russo (Tasca Racing Moto2) a třetí Randy Krummenacher (Octo IodaRacing Team). Český závodník na divokou kartu Miroslav Popov (Montáže Brož Racing) si na postupně osychající dráze vedl dobře a s časem 2´21,987 sekundy byl čtrnáctý.

V polovině tréninku převzal vedení Anthony West (QMMF Racing Team), když zajel kolo okruhu v Brně časem 2´11,987 sekundy. Během pár minut ale Australana překonal Riccardo Russo, Esteve Rabat (Marc VDS Racing) a Sam Lowes (Speed Up), nicméně West nelenil, nastavil další rychlý čas 2´09,810 sekundy, vrátil se zpátky na vedoucí příčku a neustále zrychloval. Samozřejmě jak dráha osychala, zrychlovali také všichni ostatní. Velmi dobře jel Malajec Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), který se s Westem přetahoval o nejlepší čas.

Na posledních patnáct minut vyjel z boxů poprvé Mika Kallio (Marc VDS Racing), protože rychlá stopa už byla téměř suchá a jezdci v každém kole jezdili stále lepší a lepší časy. Deset minut před koncem byl nejrychlejší britský závodník Sam Lowes s časem 2´04,412 sekundy, ale nic jistého zatím neměl.

Druhý trénink vyhrál časem 2´03,268 sekundy Mika Kallio. V posledním rychlém kole se na druhou pozici posunul Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), který na Fina ztratil jen sedmaosmdesát tisícin. Třetí je Španěl Esteve Rabat, jenž byl o 0,226 sekundy pomalejší než týmový kolega Kallio. Sam Lowes trénink uzavřel osmým časem, Anthony West byl čtyřiadvacátý. Český jezdec Miroslav Popov je v tabulce časů druhého tréninku šestistovek pětatřicátý.