GP České republiky – páteční tréninky

MotoGP – 1.volný trénink

Po deseti minutách prvního tréninku královské kubatury vedl s časem 1´57,084 sekundy Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP). Druhý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) ztrácel 0,041 sekundy, třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) figuroval s časem 2´00,157 sekundy na osmnácté příčce. Třicet minut před koncem šel na vedoucí pozici s časem 1´57,043 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team).

V polovině tréninku byl na špici tabulky časů Jorge Lorenzo s kolem za 1´56,840 sekundy a jako jediný měl na kontě čas pod minutu a sedmapadesát sekund. Druhý čas patřil Marcu Márquezovi, který na Lorenza ztrácel dvě desetiny, třetí Stefan Bradl byl 0,244 sekundy pomalejší. Nejlepším z jezdců kategorie Open byl osmý Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing) s časem 1´58,043 sekundy. Karel Abraham zůstával na osmnácté pozici.

První trénink vyhrál časem 1´56,803 sekundy Marc Márquez. Druhý je se ztrátou jen sedmatřiceti tisícin Jorge Lorenzo, třetí Dani Pedrosa byl o 0,052 sekundy pomalejší. První trojice je na úvod velmi vyrovnaná. Na čtvrté místo se v závěru posunul Aleix Espargaró, takže zároveň nejlépe umístěný jezdec Open. První pětici uzavírá Valentino Rossi, který na Márquezův čas ztrácí jen 0,262 sekundy. Karel Abraham dokončil trénink s osmnáctým časem 1´59,216 sekundy.