GP České republiky – páteční tréninky

První den příprav na Velkou cenu České republiky ovlivnil ve druhém tréninku MotoGP déšť. Všechny ostatní tréninkové jízdy jeli jezdci na suché dráze a v případě druhého tréninku šestistovek na postupně osychajícím asfaltu. Z českých závodníků si nejlépe vedli jezdci Moto3 čtvrtý Jakub Kornfeil a devátý Karel Hanika. Karel Abraham je osmnáctý, Miroslav Popov šestatřicátý.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách byl na první pozici s časem 2´09,017 sekundy Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG), jezdec čtvrtlitrové Hondy a vítěz desátého závodu sezony v Indianapolis. Druhý Enea Bastianini (Junior Team GO&FUN Moto3) a třetí Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0) ztráceli přes šest desetin. Český závodník Karel Hanika (Red Bull Ktm Ajo) byl dvanáctý s časem 2´10,494 sekundy, druhý český zástupce Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 2´10,891 sekundy devatenáctý.

Deset minut před koncem úvodního tréninku zůstával na špici tabulky časů Efrén Vázquez, stejně tak druhý Enea Bastianini. Na třetí pozici se posunul Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo), čtvrtý byl Alex Márquez a první pětici uzavíral John McPhee (SaxoPrint-RTG). Karel Hanika byl na velmi dobrém šestém místě a rychlejší než jeho týmový kolega Jack Miller, jemuž patřil dvanáctý čas. Jakub Kornfeil zůstával na devatenácté pozici.

Úvodní trénink nakonec vyhrál italský jezdec Enea Bastianini, jenž si v posledním rychlém kole zajel pro čas 2´08,633 sekundy. V předposledním měřeném kole zajel své dopolední maximum Alex Márquez časem 2´08,938 sekundy a posledním jezdcem s časem pod dvě minuty a devět sekund je Australan Jack Miller (Red Bull KTM Ajo), jemuž se v samotném závěru podařilo dostat na třetí místo časem 2´08,949 sekundy.

Karel Hanika byl ještě půl minuty před koncem tréninku třetí s časem 2´09,076 sekundy a ve finále mu patří pátý nejlepší čas, což je na úvod rozhodně skvělý výsledek. Jakub Kornfeil v závěru tréninku zabral a v předposledním měřeném kole zajel kolo okruhu v Brně devátým časem 2´09,393 sekundy.