GP Austrálie – Vyhrál Viñales, letos první zlato pro Yamahu

Moto2 - Závod

Do závodu Moto2 vyrazil z pole position Mattia Pasini (Italtrans Racing Team), který ve včerejší kvalifikaci zvítězil s časem 1'33.368. Vedle něj se do první řady postavili Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP). Ze čtvrtého místa odstartoval Dominique Aegerter (Kiefer Racing), z pátého Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a druhou řadu uzavřel Fabio Quartararo (MB Conveyors - Speed Up). Třetí řada pak patřila Luca Marinimu (SKY Racing Team VR46), Ikeru Lecuonovi (Swiss Innovative Investors) a Alexi Márquezovi (EG 0,0 Marc VDS).

Hned v úvodu potkaly problémy Marcela Schröttera, kterému zhasl motocykl a nemohl vyrazit do warm-upu. Nakonec se mu stroj podařilo nastartovat a vydat se trať, náskok závodníků před ním už byl ale natolik veliký, že musel startovat z poslední pozice na gridu.

Do první zatáčky se dostal nejrychleji Mattia Pasini, vedení mu však dlouho nevydrželo. Záhy jej totiž na čele vystřídal Xavi Vierge. Na třetí pozici se usadil Brad Binder následovaný Ikerem Lecuonou a Dominiquem Aegerterem.

V sedle svého motocyklu se 24 kol do cíle neudržel Mattia Pasini a stejně jako v Mugellu spadl i v Austrálii po startu z pole position.

O kolo později už se do vedení závodu dostal Brad Binder, který tak odsunul Xaviho Viergeho na druhou pozici. Pozice si vystřídali také Iker LecuonaDominiquem Aegertem, kteří jezdili na třetí, respektive čtvrté pozici, a dopředu se povedlo propracovat Luca Marinimu, za nímž vznikla více než půlsekundová mezera.

Zatímco se z posledního místa postupně posunoval dopředu Marcel Schrötter, Iker Lecuona jedoucí na druhém místě upadl a ztratil tak možnost bojovat o stupně vítězů. Na zemi skončil třináct kol do cíle také Remy Gardner (Tech 3 Racing), jenž skončil v kačírku po kontaktu s Joanem Mirem (EG 0,0 Marc VDS). A problémy potkaly i Miguela Oliveiru (Red Bull KTM Ajo), který se propadl startovním polem až do druhé desítky.

V souboji o první místo se posunul do popředí Xavi Vierge. Brad Binder opanoval druhé místo a o třetí příčku předváděli tvrdý souboj Lorenzo Baldassari (Pons HP40) s Joanem Mirem. Díky minimálním rozdílům mezi čelní skupinou jezdců se dokonce Lorenzo Baldassari na okamžik dostal do vedení závodu, dlouho v něm však nezůstal, když si první místo jedenáct kol do cíle zpět uzmul Xavi Vierge.

Pouhá tři kola před cílem Lorenzo Baldassari upadl a propustil své druhé místo Joanu Mirovi. Na třetí místo se tak posunul Augusto Fernandez (Pons HP40), kterého však krátce před nájezdem do posledního kola vystřídal Luca Marini.

Pro své třetí letošní vítězství si v infarktovém závěru dojel nakonec Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS) se po bitvě až do poslední zatáčky musí spokojit s místem druhým, třetí pozici pak obsadil Augusto Fernandez (Pons HP40). Čtvrtá příčka patří Xavi Viergovi (Dynavolt Intact GP), pátá pak Luca Marinimu (SKY Racing Team VR46).