GP Argentiny – První den zajel v Termas de Río Hondo nejrychleji Dovizioso

MotoGP – 1.volný trénink

Po patnácti minutách vedl časomíru Marc Márquez (Repsol Honda Team), jemuž se povedlo zajet kolo argentinského okruhu časem 1'40,319 sekundy, což byl o víc jek sekundu rychlejší čas než jaký měl na kontě druhý v pořadí Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini). Na třetí pozici figuroval Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), čtvrtý byl Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) a první pětici uzavíral Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), jehož ztráta na prvního představovala 1,143 sekundy. Karel Abraham (Reale Avintia Racing) byl s časem 1'42,680 sekundy osmnáctý, až dvacátý byl Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) s maximem na 1'43,247 sekundy.

V polovině tréninku zůstával na špici Marc Márquez, ale ostatní už srovnali krok. Na druhé pozici ztrácel Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) půl sekundy, třetí Franco Morbidelli byl o šest desetin pomalejší. V jedné sekundě byl čtvrtý Valentino Rossi a pátý Jack Miller (Alma Pramac Racing). Zrychlil také Karel Abraham, jemuž se povedlo zachytit nástup Itala Rossiho a s časem 1'41,641 sekundy byl prozatím jedenáctý. První pády zaznamenal v první zatáčce Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) a Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati).

V posledním kole nastavil Marc Márquez maximum na 1'39,827 sekundy a jako prozatím jediný je s časem pod minutu čtyřicet sekund. Na druhé pozici ztrácí Jack Miller čtyři desetiny, třetí Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) je na tom téměř stejně jako Australan. O půl sekundy pomaleji zajel čtvrtý Franco Morbidelli, nejrychlejší jezdce Yamahy, pátý je Andrea Iannone (Aprilia Racing Team Gresini), příjemné překvapení pro Aprilii. Na šestou pozici se posunul Johann Zarco (Red Bull KTM Factory Racing), sedmý je Andrea Dovizioso, osmý Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT), devátý Alex Rins a desátý Valentino Rossi. Český závodník Karel Abraham trénink uzavřel sedmnáctým časem 1'41,641 sekundy.