GP Argentiny – První den zajel v Termas de Río Hondo nejrychleji Dovizioso

Páteční program na argentinském závodním okruhu v Termas de Río Hondo odstartovaly první volné tréninky. Jezdci tříd Moto3, Moto2 a MotoGP měli na programu celkem dva tréninky, které se jim započítávají do kombinace časů pro přímý postup do druhé kvalifikace. Poslední šanci jak zajet čas do kombinační desítky/čtrnáctky mají v sobotních třetích trénincích. V třídě Moto3 je nejrychlejší Skot John McPhee, Švýcar Thomas Lüthi zajel nejrychleji v Moto2 a královskou kubaturu ovládl Andrea Dovizioso. V MotoGP jsou všichni jezdci, až na Malajce Syahrina, v jedné sekundě! Češi jsou po prvním dnu argentinské GP zatím mimo pozice, které by pro ně znamenaly přímý postup do sobotních druhých kvalifikací. Karel Abraham (MotoGP) byl blízko, ale nakonec končí osmnáctý, Jakub Kornfeil (Moto3) jednadvacátý a Filip Salač (Moto3) sedmadvacátý.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku vedl tabulku časů Jaume Masia (Bester Capital Dubai) s kolem za 1'52,110 sekundy. Ital Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) ztrácel tři desetiny, třetí Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Romano Fenati (Snipers Team) figuroval na čtvrté pozici a s pátým časem byl po dvaceti minutách Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 1'53,756 sekundy dvacátý, Filip Salač (Redox PrüstelGP) měl prozatím sedmadvacátý čas v pořadí 1'55,229 sekundy.

V prvním tréninku zajel nejrychleji Jaume Masia, jehož maximem na kolo je 1'51,147 sekundy, což je téměř o sekundu rychlejší čas než stačil na první pozici loni. Půl sekundy ztratil druhý Romano Fenati, třetí Tony Arbolino (Snipers Team) byl o 0,525 sekundy pomalejší. Výborně si vedl Jakub Kornfeil, který se časem 1'51,721 sekundy posunul na čtvrtou pozici. Pátý je Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0), jenž na prvního ztrácí 0,575 sekundy. Filip Salač zrychlil na 1'53,075 sekundy, ale to mu zatím stačí na šestadvacáté místo výsledkové listiny.

GP Argentiny, Moto3 – 1.volný trénink