GP Argentiny – kvalifikační sobota

Moto3 – kvalifikace

Těsně před první polovinou kvalifikačního tréninku měl provizorní pole position Jack Miller s časem 1'49,764 sekundy. Karel Hanika byl s časem 1'50,487 sekundy čtvrtý a Jakub Kornfeil s kolem za 1'50,602 sekundy pátý. Od první řady oba české závodníky dělilo skutečně minimum, ale rozhodující boj o přední pozice startovního roštu na všechny teprve čekal až v závěru kvalifikace třídy Moto3.

Dvacet minut před koncem kvalifikace došlo v osmé zatáčce argentinského okruhu ke kontaktu mezi Bradem Binderem (Amrogio Racing) a Alexisem Masbou (Ongetta-Rivacold), což pro oba znamenalo celkem dost těžký pád. Zatímco Jihoafričan nasedl na motorku a chtěl zpátky na trať, Francouz si pravděpodobně zranil ruku a v kvalifikaci již nepokračoval. Patnáct minut před koncem zůstával na provizorní pole position Jack Miller, Karel Hanika byl pátý, Jakub Kornfeil sedmý.

Před posledními rychlými koly patřila Jakubovi Kornfeilovi desátá pozice, Karel Hanika byl dvanáctý, ale v deváté zatáčce havaroval a čas si už neměl možnost zlepšit. První pozice Jacka Millera vypadala nepřekonatelně a Australan v posledních minutách stačil maximum zlepšit na 1'49,200 sekundy.

První pole position na okruhu Termas de Río Hondo v historii motocyklové Grand Prix získal Australan Jack Miller z tovární stáje KTM. Druhé místo patří Efrénu Vázquezovi (Saxoprint RTG) na Hondě a třetí je jezdec tovární Husqvarny Danny Kent. Český závodník Jakub Kornfeil do závodu odstartuje čtvrtý, takže skvělá práce. Smůlu měl Karel Hanika, když v závěru spadl, protože díky tomu v pořadí klesl až na šestnácté místo. Rychlost má dobrou, takže nic není předem ztraceno.