GP Argentiny - Kvalifikaci ovládl Aleix Espargaró, Filip Salač dojel v Moto2 na 23. místě

Program GP Argentiny musel být kvůli logistickým problémům zkrácen. Jelikož nebyla letadla schopna včas přiletět s materiálem jednotlivých týmů, byly páteční tréninky přesunuty na sobotu. Třetí volné tréninky pak byly zcela zrušeny. V MotoGP byl nejrychlejším mužem Aleix Espargaro, který se na rozdíl pěti tisícin sekundy dokázal přiblížit k rekordu Marca Márqueze a dojel si tak pro pole position. První po téměř sedmi letech. Z první řady spolu s ním odstartují Jorge Martin a Luca Marini. V Moto2 byl nejrychlejší Fermín Aldeguer, Filip Salač vyrazí do závodu až z 23. místa. Kvalifikaci Moto3 pak ovládl Sergio Garcia.

Moto3 - 1. volný trénink

Program Velké ceny Argentiny ovlivnily logistické problémy, kvůli kterým se zavčasu nedostal materiál k jednotlivým týmům Moto3, Moto2 i MotoGP. Letadla, jež měla náklad přivézt, měla technické potíže a na místo přiletěla až v pátek v pozdních večerních hodinách, stáje tak měly jen několik hodin k tomu, aby vše přichystaly.

Kompletně byly zrušeny třetí volné tréninky, rozdělení do kvalifikací bude probíhat pouze na základně dvou. Ty byly prodlouženy v Moto3 a v Moto2 ze 40 minut na 50 minut, v MotoGP pak ze 45 minut na celou hodinu. Od 13:15 do 17:20 hodin se na trati budou střídat závodníci nižších kubatur, MotoGP absolvuje svůj první trénink v čase od 17:35 do 18:35 hodin. Poté budou následovat kvalifikace Moto3 a Moto2, ve 20:40 budou mít jezdci MotoGP druhý trénink a ihned poté odstartuje kvalifikace.

V polovině prvního tréninku Moto3 se nejlépe dařilo Jaumemu Masiovi (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'50,594 sekundy. Následovaný byl o 0,126 vteřiny pomalejším Denizem Öncüem (Red Bull KTM Tech3) a Dennisem Foggiou (Leopard Racing), jenž ztrácel o dalších 0,047 sekundy více. Průběžná čtvrtá pozice patřila po pětadvaceti minutách na trati Ayumu Sasakimu (Sterilgarda Husqvarna Max), nejlepší pětku uzavíral Sergio Garcia (Solunion GASGAS Aspar Team). Ve ztrátě jedné sekundy pak jezdilo celkem deset závodníků, posledním byl Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo), jenž na vedoucího ztrácel 0,889 sekundy.

O konečném umístění jezdců v prvním tréninku však rozhodly až poslední minuty. Vítězem se stal Dennis Foggia, jenž nastavil čas 1'49,268 sekundy. Byl o 0,105 vteřiny rychlejší než Izan Guevara (Solunion GASGAS Aspar Team). Třetí skončil Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), čtvrtý Kaito Toba (CIP Green Power) a na pátou pozici poskočil Daniel Holgado. Naopak Deniz Öncü se propadl až na příčku sedmou, Jaume Masia osmou. Usilovat o lepší výsledek v druhém tréninku bude rovněž Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), jenž byl jednadvacátý.

GP Argentiny, Moto3 – 1. volný trénink
12°C, dráha suchá, 15°C, vlhkost:  78 %