GP Aragonie – V pátek zajel nejrychleji Australan Miller

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutác měl nejrychlejší kolo 1'59,730 sekundy Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Druhý Dennis Foggia (Leopard Racing) byl o 0,029 sekundy pomalejší, třetí Darryn Binder / ztrácel 0,030 sekundy. V jedné desetině byl také čtvrtý Lorenzo Fellon (SIC58 Squadra Corse). Top5 uzavíral se ztrátou 0,477 sekundy Sergio Garcia (Gaviota GASGAS Aspar Team). Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) byl s časem 2'00,507 sekundy jedenáctý a díky výkonu z prvního tréninku si držel provizorní postup do Q2.

Druhý trénink vyhrál časem 1'58,929 sekundy turecký závodník Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3). V jedené desetině za Turkem jsou další tři jezdci Izan Guevara (Solunion GasGas Aspar Team), Darryn Binder a Sergio Garcia. S desetinou ztráta uzavírá první pětici Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo). Šestým jezdcem v pořadí je Filip Salač, jemuž vstup do třinácté GP sezony vyšel velmi dobře. Český závodník má na kontě čas 1'59,156 sekundy a na prvního ztratil 0,227 sekundy. Lídr průběžného hodnocení Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) byl odpoledne až devatenáctý, ale díky výkonu v prvním tréninku má prozatím pozici v postupové čtrnáctce pro sobotní Q2.

GP Aragonie, Moto3 – 2.volný trénink