GP Aragonie – Pole position slaví Márquez, Lowes a Bastianini

Moto3 – Kvalifikace

První polovina kvalifikace uzavřela u všech závodníků jejich první výjezdy na trať, následoval návrat do boxů, kde mechanici pracovali na posledních změnách v nastavení. Situace s tím, kdo si najde svého rychlého vodiče vyvolala určitou strategii u týmů jako Red Bull KTM Ajo, Aspar Mahindra nebo Gresini Racing, jejichž jezdci nevyjížděli na trať s hlavním hroznem závodníků, ale nechali si mírný odstup. Jak tato strategie bude fungovat bylo otázkou, protože se jim při druhém výjezdu na trať většina přizpůsobila.

Ve dvacáté minutě byl na provizorní pole position Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s časem 1'58,872 sekundy. Lorezo Dalla Porta (SKY Racing Team VR46) byl druhý a třetí čas patřil Jorge Navarrovi (Estrella Galicia 0,0). Časy do druhé řady měli prozatím čtvrtý Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo), pátý Gabriel Rodriho (RBA Racing) a šestý Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing), který později havaroval v páté zatáčce. Stačil ale motorku dostat zpátky na dráhu a dojet do boxů. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 2'00,281 sekundy pětadvacátý.

Hlavní atak časů na kolo přišel šest minut před koncem kvalifikace. V tu chvíli byl na provizorní pole position Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), jehož maximum na kolo představovalo 1'58,293 sekundy. Jakub Kornfeil byl až osmadvacátý.

Pole position na startu závodu v Aragonii vyhrál časem 1'58,293 sekundy Enea Bastianini. Jako druhý se do závodu kvalifikoval Jorge Navarro, jemuž na první pozici scházely dvě desetiny. Třetím jezdcem v pořadí je Livio Loi (RW Racing GP BV), který předvedl výborný výkon. Lídr průběžného hodnocení Brad Binder kvalifikaci prokaučoval, pozdě si najel do rychlého kola a do závodu se kvalifikoval sedmým časem. Jakub Kornfeil je s časem 1'59,705 sekundy dvacátý šestý.

AKTUALIZACE – za pomalou jízdu v kvalifikaci byl penalizován Fabio Spiranelli, Livio Loi, Gabriel Rodrigo, Niccoló Antonelli a Jakub Kornfeil. Pro každého to znamená ztrátu minimálně tří pozic na startovním roštu. Díky tomu se Brad Binder posunul ze sedmého místa na startu, na pátou pozici do druhé řady. Spiranelli odstartuje poslední, Belgičan Loi šestý, Rodrigo odstartuje osmý, Antonelli dvacátý třetí a Kornfeil dvacátý devátý.