GP Aragonie – Na MotorLandu vyhrál Márquez, Binder a Canet

Moto2 – Závod (21kol)

Do závodu na 21 kol startoval z první řady Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Augusto Fernandez (Flexbox HP 40) a Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Druhá řada a trojice v pořadí Luca Marini (SKY Racing Team VR46), Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP) a Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up). Z třetí řady odstartoval Xavi Vierge ( Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) a Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2).

Výborně odstartoval Brad Binder, který jel po první zatáčce první a stejně dobře odstartoval Luca Marini, který se posunul na druhé místo. Třetí byl Marc Márquez a čtvrtý Augusto Fernadez, který ale ještě v prvním kole spadl. Jezdec, který s Márquezem bojuje o titul mistra světa motorku zvedl a snažil se pokračovat v závodu v němž mu ale patřila poslední jednatřicátá pozice. Součástí čtyřčlenné vedoucí skupiny byl rovněž Thomas Lüthi, čtyři desetiny za Švýcarem jel pátý Jorge Navarro, šestý byl Xavi Vierge.

Po pěti odjetých kolech si vedoucí pětičlenná skupina vytvořila náskok 1,7 sekundy. Vedl Brad Binder, druhý jel Luca Marini a na Itala už útočil třetí Alex Márquez, který byl v nájezdu do šestého kola úspěšný a mohl začít pracovat na předjetí vedoucího Jihoafričana. Součástí skupiny byl také čtvrtý Jorge Navarro a pátý Thomas Lüthi. V osmém kole havaroval Japonec Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team) a o něco později Joe Roberts (American Racing KTM).

V polovině závodu zůstával ve vedení Brad Binder, jemuž se dařilo udržovat odstup přes jednu sekundu na druhého jezdce v pořadí, kterým byl v tuto chvíli Luca Marini. Těsně za Italem jel Alex Márquez, který potřeboval závod dokončit a získat body na Fernandeze, a Jorge Navarro. Márquez neměl zvlášť ideální tempo nebo zvolil jistotu, každopádně ve dvanáctém kole už Navaro útočil na třetí pozici Márqueze. Ve čtrnáctém kole už bylo vše jinak, protože Márquez zabral a dostal se před Mariniho jehož následně překonal i Navarra.

Pět kol před koncem závodu vedl Brad Binder náskokem 1,7 sekundy, ale vyhráno zatím neměl. Na druhé pozici pokračoval Alex Márquez, který v závěru začal výrazně zrychlovat a ukrajovat desetinu po desetina z Jihoafričanova náskoku. Třetí byl podobně rychlý Jorge Navarro. Čtvrtý Luca Marini už tempu svých soupeřů nestačil, naopak musel počítat s možným atakem za strany pátého Sama Lowese. V devatenáctém kole více méně bitva o vítězství skončila, když Márquez zvolnil a na druhé místo se posunul Navarro. V psoledním kole Navaro stačil vedoucího Bindera dojet, ale víc už nestihl.

Závod Velké ceny Aragonie vyhrál stylem start-cíl Brad Binder. Na druhém místě projel cílem Jorge Navarro, třetí skončil Alex Márquez, který získává na svého největšího rivala v boji o titul šestnáct bodů a je zase o krok blíže celkovému triumfu v šampionátu.