GP Aragonie – Marc Márquez získal svou letošní devátou pole position, radovat se může i jeho bratr

Druhý den proběhl v Aragónu ve znamení třetích volných tréninků a kvalifikací. V MotoGP se nejvíce dařilo Marcu Márquezovi, který byl stejně jako v pátek i v sobotu nejrychlejší. Pro pole position si dojel s náskokem 0,327 sekundy. Z druhého místa na startovním roštu odstartuje Fabio Quartararo, ze třetího pak stejně jako minulý týden v Misanu Maverick Viňales. Ve třídě Moto2 se z pole position může radovat Alex Márquez, v Moto3 pak Aron Canet. Výbornou kvalifikaci odjel Jakub Kornfeil, který odstartuje ze 4. místa. Menším zklamáním je pak 16. místo Filipa Salače, jenž byl po trénincích na průběžné 6. příčce.

Moto3 – 3.volný trénink

Předpověď počasí se v Aragónu vyplnila. Před třetími volnými tréninky pršelo a mírný déšť si se závodníky i během jejich posledních zkušebních jízd. Ty započal nejlépe Tony Arbolino (VNE Snipers), který objel okruh za 1'13,145 sekundy.

Časy o více než dvě vteřiny pomalejší, než své včerejší zajížděli i ostatní jezdci. Druhé místo patřilo Jaumemu Masiovi (WWR), třetí Alonso Lopezovi (Estrella Galicia 0,0) a čtvrté Johnu McPheemu (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač (Redox PruestelGP) jel na pozici osmnácté, Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP) pak figuroval až ve třetí desítce.

V polovině tréninku se na první příčku posunul Jaume Masia s časem 2'11,545. Následován byl Alonsem Lopezem a Juanem Josem Garciou (VNE Snipers), jemuž v pátek patřila až 23. příčka. Na vodě pak předváděl dobrý výkon také Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race), který se pohyboval v první pětce. Do první dvacítky se pak posunul také Jakub Kornfeil, mladší z českých závodníků klesl na místo devatenácté.

Vítězem třetího volného tréninku se stal s časem Alonso Lopez s časem 2'09,757. Druhou příčku obsadil Tony Arbolino, třetí nejrychlejší čas pak v posledních minutách nastavil Aron Canet, který na čtvrtou pozici odsunul Makara Yurchenka. První pětku pak uzavřel Jaume Masia. Českým závodníkům se ve třetím tréninku příliš nedařilo. Jakub Kornfeil obsadil se ztrátou 1,713 sekundy osmnáctou příčku, Filip Salač jednadvacátou.

Na postupových pozicích se po třetích volných trénincích tedy nic nezměnilo. Z prvního místa do druhé kvalifikace postupuje Andrea Migno (WWR), podívají se pak do ní také Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), Tony Arbolino, Jaume Masia, Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing), Filip Salač, Riccardo Rossi (Kömmerling Gresini Moto3), John McPhee, Ai Ogura (Honda Team Asia), Albert Arenas (Gaviota Angel Nieto Team), Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP), Alonso Lopez a Gabriel Rodrigo.

GP Aragonie, Moto3 – 3. volný trénink