GP Aragonie – Ital Bagnaia porazil Márqueze a slaví první vítězství v MotoGP

Moto2 – Závod (21kol)

Do 21kol závodu odstartoval z první řady Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), Remy Gardner (Red Bull KTM Ajo) a Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo). Druhá řada Hector Garzo (FlexBox HP40), Ai Ogura (Honda Team Asia) a Albert Arenas (Solunion Aspar Team Moto3). Z třetí řady vyrazil Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up), Fabio Di Giannantonio (Federal Oil Gresini Moto2) a Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46).

První pozici si po startu udržel Sam Lowes, který měl dvě desetiny za sebou Raula Fernandeze a Remy Gardnera. Čtvrtý jel Ai Ogura, pátý byl Hector Garzo. Ital Marco Bezzecchi jel prozatím jedenáctý a na bitvu o pozice na stupních vítězů a v jeho případě o titul vicemistra světa, to zatím nevypadalo. Ve čtvrtém kole se do vedení posunul Raul Fernandez a Ai Ogura předjel Remy Gardnera, takže jel třetí.

V šestém kole už nepokračoval Thomas Lüthi, Xavi Vierge, oba havarovali. Závod skončil v osmé zatáčce pro Hectora Garza, který rovněž spadl. Havaroval také Hafizh Syahrin. Závod vedl Raul Fernandez s náskokem téměř jedné sekundy na Sama Lowese. Třetí byl Remy Gardner, který na druhou pozici ztrácel téměř 2,5 sekundy. Z osmé pozice havaroval Albert Arenas. Ital Bezzecchi jel šestý, když v desátém kole havaroval. Ambice na titul vicemistra světa berou za své.

V polovině závodu zůstával na špici Raul Fernandez, který měl náskok 1,4 sekundy na druhého v pořadí Sama Lowese. Čtyři sekundy za Britem jel Australan Remy Gardner, čtvrtý byl Aron Canet (Solunion Aspar Team) a pátý Jorge Navarro. Osm kol před koncem spadl z druhé pozice Sam Lowes, pro něhož skončil velmi dobře rozjetý závod v sedmé zatáčce. Britův týmový kolega Augusto Fernandez předjel Arona Caneta a na třetího Navarra ztrácel něco přes půl sekundy.

Pět kol před cílem byly karty rozdány jasně až na jednu a to třetí místo v závodu. O šestnáct bodů bojoval Jorge Navarro s Augustem Fernandezem. Pátý Aron Canet ztrácel na oba jmenované něco přes jednu sekundu. Havaroval Nicolo Bulega, pro něhož není letošní sezona snadná a bude zřejmě i jeho poslední.

Závod vyhrál zcela s přehledem Raul Fernadez, jehož náskok byl po projetí cílové čáry na 5,408 sekundy. Druhý je Remy Gardner a třetí Augusto Fernandez, vítěz bitvy o bronz. Pro Raula neuvěřitelné vítězství po zranění dlaně pravé ruky z tréninku, které mu před týdnem operovali. Tým Red Bull KTM Ajo vyhrál letošní soutěž týmů.