GP Andalusie – Yamaha slaví, první Quartararo, druhý Viňales, třetí Rossi

Moto2 – Závod (23kol)

Do 23 kol závodu startoval z první pozice Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46), Sam Lowes (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). Druhá řada a Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up), Luca Marini (SKY Racing Team VR46) a Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo). Z třetí řady vyrazil Aron Canet (Openbank Aspar Team Moto2), Nicolo Bulega (Federal Oil Gresini Moto2) a Thomas Lüthi (Liqut Intact GP).

PO startu si vedení udržel Marco Bezzecchi, ale už v průběhu prvního kola se před Itala dostal jeho krajan Enea Bastianini, který začal ostatním ujíždět. Na druhou pozici se posunul Luca Marini, třetí byl Bezzecchi, čtvrtý jel Sam Lowes a pátý Jorge Martin. Pád v úvodních kolech zaznamenal Jake Dixon a Remy Gardner, jehož motorka začala ve štěrku hořet.

V polovině závodu už bojovali o vedení v závodě dva jezdci – Enea Bastianini a Luca Marini. Třetí Marco Bezzecchi jel 1,5 sekundy ztráty a šest desetin za Italem už figuroval Sam Lowes. Aron Canet jel osamocený na pátém místě, Japonec Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo) byl až jedenáctý.

Pět kol před koncem závodu vedl Enea Bastianini náskokem téměř dvou sekund, takže vítězství v závodě bylo v jeho rukách. Na druhé pozici pokračoval Luca Marini, třetí jel Marco Bezzecchi, čtvrtý Sam Lowes, ale ten už na pódium ztrácel 1,3 sekundy.

Závod s přehledem vyhrál Enea Bastianini, který tím získává premiérových pětadvacet bodů v kariéře jezdce Moto2. Na druhé pozici cílem projel Luca Marini, třetí byl jeho týmový kolega Marco Bezzecchi. Oba Italové si v dojezdu plácli na pozdrav, ale pro oba to skončilo pádem. Když se vzpamatovali, rychle vyrazili do depa k vyhlášení výsledků.