GP Algarve – Páteční tréninky vyhrál Quartararo, Salač je sedmý

V pátek měli na okruhu Autoodromo Internacional do Algarve jezdci tříd Moto3, Moto2, MotoGP celkem dva volné tréninky. V třídě Moto3 zajel nejrychleji Romano Fenati (Husqvarna), Filip Salač (KTM) je v kombinaci časů na sedmé pozici. V královské MotoGP je nejrychlejší Fabio Quartararo (Yamaha), jenž vyhrál oba volné tréninky. V Moto2 zajel na první pozici kombinace časů Raul Fernandez (Kalex). Druhým dnem portugalského víkendu v Algarve je sobota, která nabídne poslední tréninky a kvalifikace, které určí pozice jezdců na startech nedělních klání předposledního podniku sezony Grande Prémio Brembo do Algarve.

Moto3 – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku, kterou jezdci Moto3 odjeli pod blankytně modrou oblohou, vedl tabulku časů Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) s maximem na hodnotě 1'49,749 sekundy. Druhý Xavier Artigas (Leopard Racing) ztrácel šest desetin, třetí Stefano Nepa (BOE Owlride) byl o 0,640 sekundy pomalejší. Dennis Foggia (Leopard Racing) a Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) uzavírali první pětku. Posledním jezdcem v jedné sekundě na prvního byl šestý John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a sedmý Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team). Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) byl s časem 1'51,063 sekundy desátý nejrychlejší a na prvního prozatím ztrácel 1,3 sekundy. Na zemi skončil po pádu ve třetí zatáčce Riccardo Rossi (BOE Owlride) a ve čtrnácté havaroval Ryusei Yamanaka (CarXpert PrüstelGP).

Trénink vyhrál Dennis Foggia časem 1'48,296 sekundy. Ital byl o 0,752 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Stefano Nepa. Třetí v pořadí je Filip Salač, jemuž se povedl závěr tréninku a na prvního ztrácí 0,786 sekundy. Na čtvrté pozici je Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), pátý čas v pořadí zajel John McPhee. Lídr průběžného hodnocení Pedro Acosta je šestý, protože jeho nejrychlejší kolo mu nevyšlo kvůli překročení limitu tratě. Posledním jezdcem v jedné sekundě je osmý Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing).

GP Algarve, Moto3 – 1.volný trénink