FIM: Slavnostní vyhlášení vítězů

V neděli večer proběhlo ve Valencii slavnostní ukončení sezony tradičním vyhlášením nejlepších jezdců, týmů a výrobců pro rok 2013. Slavnostním večerem provázel v angličtině komentátor přenosů mistrovství světa Gavin Emmett a španělsky událost komentovala Melissa Jimenez.

FIM: Slavnostní vyhlášení vítězů
Jako první se na pódiu objevila trojice nejlepších jezdců Red Bull Rookies Cupu 2013 v čele s Karlem Hanikou, který letošní ročník vyhrál a už v polovině listopadu bude testovat s továrním týmem KTM pod vedením Aki Aja, šéfa Red Bull KTM Ajo s nímž absolvuje premiérovou sezonu 2014 v Moto3.
V kubatuře Moto3 po velmi dlouhé době rozhodl o pořadí šampionátu až závěrečný duel ve Valencii. Před startem závodu vedl průběžné hodnocení Luis Salom před Maverickem Viňalesem a Alexem Rinsem. Po skončení závodu bylo pořadí úplně jiné. Mistrem světa nejslabší kubatury tak v přímém přenosu korunovali Mavericka Viňalese z týmu Calvo, kde v příštím roce pojede český závodník Jakub Kornfeil. Druhé místo obsadil Alex Rins z Estrella Galicia 0,0 a třetí nakonec skončil Luis Salom z Red Bull KTM Ajo. Nejlepším nováčkem se stal Alex Márquez a nejlepším jezdcem kvalifikací byl Alex Rins. TOP výrobcem nejnižší kubatury je rakouská KTM.
V kubatuře Moto2 rozhodl o vítězi letošního ročníku závodu v Japonsku. Titul vyhrál Pol Espargaró z týmu Sita Ponse Tuenti HP 40. Na druhém místě se umístil Scott Redding z belgické stáje Marc VDS Racing a třetí sezonu ukončil Esteve Rabat, druhý jezdec týmu Sita Ponse. Nejlepším nováčkem roku byl vyhlášen Španěl Jordi Torres z týmu Aspar. Nejlepším jezdcem kvalifikací byl Pol Espaergaó a nejlepším výrobcem kubatury Moto2 německý Kalex.
V královské kubatuře MotoGP letos dominoval Marc Márquez z tovární Repsol Hondy. Španěl vyhrál titul pro Nováčka roku 2013, vyhrál cenu pro nejlepšího jezdce kvalifikací BMW M Award 2013 a v posledním závodu sezony také titul mistra světa, což z něho dělá vůbec nejmladšího světového šampiona královské kubatury v historii motocyklového šampionátu. V soutěži jednotlivců obsadil druhé místo Jorge Lorenzo z továrního týmu Yamahy a na třetím místě skončil druhý jezdec tovární Hondy Dani Pedrosa. Nejlepším jezdcem CRT byl vyhlášen Aleix Espargaró z týmu Power Electronics Aspar. Nejlepším výrobcem MotoGP je japonská Honda, nejlepším týmem pak Repsol Honda.

Cenu IRTA za nejlepší Grand Prix 2013 získal španělský MotorLand Aragón.

Slavnostní ceremoniál FIM Award 2013 - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist