Ezpeleta: Není to úplně normální

CEO promotéra MotoGP Dorny Carmelo Ezpeleta hovořil na TK před závodem v Motegi ještě jednou, jak a proč došlo ke spojení MotoGP a SBK pod jednu střechu.

Ezpeleta: Není to úplně normální
V předvečer prvních volných tréninků Grand Prix Japonska se CEO Dorny Carmelo Ezpeleta vyjádřil na zvláštní tiskové konferenci k přechodu superbikového šampionátu pod Dornu.

Ve své podstatě ale španělský manažer neřekl nic nového: " Před více jak jedním rokem koupila firma Bridgepoint, pod kterou patří také Dorna, výsadní práva Infrontu. Bridgepoint zorganizoval několik schůzek v Madridu, Římě, Paříži a také v Doningtonu. Nebylo ale možné se dohodnout na technických pravidlech pro obě závodní serie. Takže se Bridgepoint rozhodl, aby vyřešil obě úlohy naráz, dostat je pod střechu Dorny. Nyní tedy mají oba seriály jednoho odpovědného partnera pro FIM, pro závodní okruhy, kde se šampionáty jezdí a pro zúčastněné továrny".
Šéf Dorny také potvrdil, že se v SBK a v MotoGP, co se týká kalendáře a reglementu na rok 2013, vůbec nic nezmění, návrhy na změny se točí teprve okolo roku 2014: "Chceme jednu závodní sérii pro prototypy a jednu pro motocykly, které jsou podobné těm sériovým. Není přece úplně normální, když v SBK je použito za rok 39 motorů a v MotoGP jen šest".

Kým a jak Dorna nahradí doposud za superbiky zodpovědné bratry Flamminiovi (Infront), není doposud vůbec jasné.

Kompletní záznam TK Carmela Ezpelety z Motegi si můžete v originále přečíst zde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist