Edwards věří v prodloužení s Forward Racingem

V roce 2014 bude americkému jezdci Colinu Edwardsovi rovných čtyřicet let, což je v tak prestižní a talentovanými mladíky nabité kubatuře až neuvěřitelné. Sezona 2014 je zároveň rokem, na který s Forward Racingem nemá smlouvu a je také rokem, kdy tato stáj bude mít pohonné jednotky Yamahy a to včetně podvozku.

Edwards věří v prodloužení s Forward Racingem
Rodák z Texasu Colin Edwards zahájil spolupráci s týmem kategorie CRT NGM Mobile Forward Racing v roce 2012 a jeho úkolem bylo pracovat na vývoji motocyklu, což zpočátku nebyl vůbec snadný úkol. Po dvou letech práce s dvěma různými výrobci podvozku, motoru a elektroniky je v boxech Forward Racingu stroj, který v závodech dokáže pravidelně bodovat.

Jenže s příchodem pronajatých motorů Yamahy M1 je situace naprosto jiná. Forward Racing tím získá produkční motocykl, jenž je obrazem továrního prototypu, ale s čtyřmi litry paliva navíc. Byl to právě Colin Edwards, kdo u Yamahy strávil sedm dlouhých let a má s třemi ladičkami velké zkušenosti. To je deviza, na kterou by mělo vedení stáje slyšet a Edwards počítá s tím, že mu bude nabídnuta smlouva k prodloužení.
Závodit znovu s Yamahou by Colin Edwards rozhodně bral a také si v tomto ohledu věří, i když jsou ve hře další jména jako například Nicky Hayden, Aleix Espargaró nebo Marco Melandri. „Vypadá to dobře. Jediným důvodem proč jsem k tomuto týmu přišel bylo vybudovat pevný základ pro budoucnost a právě teď je tu možnost jet v příštím roce s konkurenceschopným motocyklem, takže pokud je mi známo, jsem tam,“ uvedl pro Motorcycle News Colin Edwards, který také dodal, že nemá obavy z nátlaku Yamahy, aby si Forward Racing pro tuto příležitost vybral některého z mladších kandidátů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist