Nejrychlejší kolo – Jorge Martin (2018) – 1'57,066
Rekord okruhu – Darryn Binder (2020) – 1'58,070
Kvalifikační rekord – Jorge Martin (2018) – 1'57,066
Maximální rychlost – Jaume Masia (2020) – 248,5 Km/h

Délka závodu Moto319kol (96,5 km)

Vedoucím jezdcem šampionátu je se 14 body Albert Arenas (Solunion Aspar Team Moto3). Španěl měl pevné nervy a dokázal se i díky chybám soupeřů vrátit zpět do vedení a ještě si ho upevnit. Jeho náskok je nyní na 13 bodech a to je jako výchozí bod pro poslední čtyři závody určitě dobré.

Japonec Ai Ogura (Honda Team Asia) v posledních třech závodech neměl zrovna štěstí, takže si vedoucí pozici neudržel a je nyní druhý. Na prvního ztrácí 13 bodů, náskok na třetího má ve výši 5 bodů. Pokud se výsledkově nezlepší, už o víkendu zaznamená další propad pořadím.

Ital Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) je připraven jít dopředu a určitě pro to udělá maximum. V první řadě potřebuje porazit Ogura a především vyhrát závod, protože jedině tak by se bitva o titul rozjela na plné obrátky.

Italská závodník Tony Arbolino (Rivacold Snipers Team) zůstal v Aragonii mimo hru, jelikož měl v letadle sedět s někým, kdo byl pozitivně testován na Covid-19. Ač sám měl negativní test, musel do karantény a to je velká ztráta pro někoho, kdo by rád bojoval o titul mistra světa. Arbolino teď ztrácí na vedení 29 bodů a proto jeho jediným cílem bude závody vyhrávat.

Průběžně šestý Jaume Masia (Leopard Racing), vítěz závodu Velké ceny Aragonie, je zároveň 100. jezdcem, který pro Hondu získal vítězství v závodu série Grand Prix. Prvním jezdcem, který pro Hondu vyhrál jejich první závod byl v GP Španělska 1961 Australan Tom Phillis. Mezi prvním a stým vítězem Hondy je celkem 799 vítězných závodů Grand Prix. Celkem 31 závodníků vyhrálo na Hondě v královské kubatuře 309 závodů. Nejúspěšnějšími jezdci napříč všemi třídami mistrovství světa je pětice Marc Marquez (56 vítězství), Mick Doohan (54), Dani Pedrosa (54), Jim Redman (45) a Mike Hailwood (41).

Filip Salač (Rivacold Snipers Team) je průběžně jednadvacátý a před sebou má druhý víkend v Aragonii. Uplynulý víkend měl český závodník poměrně náročný, takže teď už mu snad bude přát štěstí a všichni jeho fanoušci mu budou určitě držet palce, aby si své bodové konto rozšířil o pěkných pár bodů.