amd_brno




Ducati nastoupí v Barceloně pouze s Bagnaiou, Márqueze nikdo nenahradí

Španěl Marc Márquez (Ducati Lenovo Team) po těžkém pádu ve sprintu v Le Mans vynechá domácí Velkou cenu Katalánska. Tým Ducati Lenovo potvrdil, že do Barcelony nepovolá žádného náhradního jezdce a jediným zástupcem tovární stáje bude Francesco Bagnaia.

Tým Ducati oficiálně potvrdil, že na víkendové Velké ceně Katalánska v Barceloně nenastoupí za Marca Márqueze žádný náhradní jezdec. Španěl se zotavuje po operaci pravé nohy a ramene, kterou podstoupil po těžké havárii během sprintového závodu při Velké ceně Francie v Le Mans.

Úřadující mistr světa utrpěl při pádu zlomeninu pravé nohy, kvůli níž okamžitě přišel o nedělní závod. Následně oznámil, že vynechá také domácí podnik v Barceloně, aby mohl absolvovat potřebný chirurgický zákrok. Márquez zároveň využil situace k předčasné operaci ramene, které ho trápilo už od loňského října. Podle dostupných informací způsoboval problémy poškozený kovový implantát a s ním spojené komplikace s nervem v pravé paži.

Obě operace proběhly v neděli a dle vyjádření týmu byly úspěšné. Ducati však zatím neuvedla konkrétní termín, kdy by se mohl Márquez vrátit zpět do sedla. V paddocku se nicméně spekuluje o možném návratu při Velké ceně Itálie v Mugellu, která se jede koncem měsíce.


Pravidla MotoGP™ nestanovují továrnímu týmu povinnost okamžitě nasadit náhradního jezdce při absenci jednoho z pilotů, pokud nejde o delší období. Ducati se proto rozhodla odcestovat do Barcelony pouze s Francescem Bagnaiou.

Otázkou zůstává, proč italská značka nevyužila služeb testovacího jezdce Michele Pirra, jelikož v pondělí je v Barceloně oficiální testování. Druhý, loni jmenovaný testovací jezdec Ducati, a aktuálně lídr tabulky WSBK Nicolo Bulega (Aruba.it Racing – Ducati), má o víkendu závody v Mostě, takže jeho neúčast je jasná.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist