Druhá GP sezony – Velká cena Španělska

MotoE - Preview

Dva závody mají v Jerezu na programu jezdci pohárové série elektromotorek FIM Enel MotoE World Cup. Ten první bude v rámci Velké ceny Španělska a druhý o týden později jako součást Velké ceny Andalusie. V testech, který jezdci MotoE na jihu Španělska absolvovali zajel nejrychleji Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP), druhý skončil Eric Granado (Avintia Esponsorama Racing) a třetí Matteo Ferrari (Trentino Gresini MotoE), který loni první ročník soutěže vyhrál.

Na seznamu jezdců je český závodník Jakub Kornfeil, který v týmu WithU Motorsport nahradí Bradley Smithe, jenž bude závodit u Aprilie MotoGP. Kornfeil získal místo jen nedávno, takže příprava na jízdu s elektromotorkou, větším strojen než v třídě Moto3, poprvé vyzkoušel až tuto středu v Jerezu. Ztráta na nejrychlejšího je v případě Kornfeila na pěti sekundách a nejrychlejší kolo zvládl za 1'53,694 sekundy.