Dovizioso podruhé testoval s Aprilia Racing, počasí ale zkouškám nepřálo

V úterý a ve středu testoval na okruhu v Mugellu tým Aprilia Racing s jezdcem Andrea Doviziosem. Italský závodník letos nemá smlouvu s žádným týmem nebo výrobcem, takže po dlouhých letech v seriálu Grand Prix je momentálně bez práce. U Ducati o jeho služby nestáli, takže zájem projevila Aprilia, jenž už plánuje na červen další testování.

Dvoudennímu testu v Mugellu nepřálo počasí. Místy byly okamžiky, kdy prosvítal suchý asfalt, ale byly i takové chvíle, že by v rámci klasického závodního víkendu vyvěsili červené vlajky, protože dráha byla plná vody. Proto nebylo možné absolvovat kompletní seznam zkoušek stanovený pro tyto dva dny. Přesto Aprilia poprvé testovala na mokru s tak kvalitním jezdcem, takže jeho zpětná vazba byla pro závodní oddělení hodně cenná.

Andrea Dovizioso během dvou dnů vyzkoušel změny jízdní pozice na RS-GP 2021, které požadoval po prvním testování v Jerezu. Navzdory intenzivnímu dešti Dovizioso pracoval na seznámení se s litrovým prototypem i členy týmu v garáži, kde všichni společně pracovali. První den Ital zvládl 23 kol a druhý den to bylo 22 kol.

„Byl jsem moc rád, že jsem s Aprilii zpátky na dráze a především tady v Mugellu,“ řekl Andrea Dovizioso. „Je to speciální okruh. Emoce, které prožívám, když tady jezdím jsou jedinečné. Neměli jsme štěstí na počasí, ale pokusili jsme se využít tyto dva dny testování. Přilnavost nebyla ideální k tomu na to nějak silněji zatlačit, takže jsme se zaměřili na chování stroje právě za takových podmínek.“

„Po skončení prvního testu jsem neřekl definitivní názory, protože to byl vůbec první kontakt s motocyklem a myslím si, že by to nebylo správné ani teď, po dvou dnech v dešti. Mám určitou představu, to samozřejmě ano a bylo by ideální mít ještě další příležitost Aprilii lépe poznat. Mám velkou radost z návratu do sedla motocyklu třídy MotoGP, ale jak už jsem několikrát uvedl, nemám teď žádné dlouhodobé plány. Užívám si to, cítím se uvolněný a svá rozhodnutí budu utvářet postupně, krok za krokem,“ dodal Dovizioso.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist