Dovizioso na dva roky k Ducati?

Dle italských médií jako jsou třeba Sportmediaset či Gazzetta dello Sport, nahradí italského jezdce Valentina Rossiho u Ducati další Ital Andrea Dovizioso.

Dovizioso na dva roky k Ducati?
Několik italských médií (Sportmediaset, Gazzetta dello Sport) hlásí, že se Andrea Dovizioso rozhodl přijmout dvouletou nabídku od "red challenge" a nahradí tak Valentina Rossiho v továrním týmu Ducati pro příští dvě sezóny. Oficiální potvrzení by se mělo konat během následujícího závodního víkendu v Indianapolis při GP USA.

Dovizioso před podpisem smlouvy požadoval záruky, že příchod nového majitele Ducati německé automobilky Audi, skutečně přinese některé důležité a rychlejší změny s ohledem na vývoj a že tak Dovi neskončí stejně neslavně jako jeho dva předchozí italští předchůdci u této továrny Marco Melandri a Valentino Rossi. Zatímco Dovizioso není u většiny fanoušků znám jako vývojový jezdec, tak odborníci ho považovali za dobu jeho působení v Hondě jako důležitý element ve zlepšení RC212V, i když Honda měla oči jen pro Daniho Pedrosu a Caseyho Stonera.
Je celkem zajímavé, že Dovizioso dostal v závěru přednost před Calem Crutchlowem, o kterém se od okamžiku oznámení prvních zpráv Rossiho odchodu uvažovalo jako o jeho nástupci. Dle našich informací přímo z paddocku MotoGP začalo být jméno Andrea Dovizioso vážně skloňováno během minulého závodního víkendu v Laguna Sece, kdy se situace měnila doslova "hodinu od hodiny".

Za příchodem Doviziosa stojí zřejmě Vittoriano Guareschi, který se rozhodl angažovat dalšího zkušeného jezdce, který je nejen rychlý, ale je také tvrdým dříčem, je racionální a stálý ve svých výsledcích a velmi zřídka dělá chyby a co je důležitější, není jeho povahou veřejně si neustále stěžovat.

Dovizoso dobře ví, že nebude s tímto italským výrobcem v příští sezoně hned vyhrávat závody , ale bude mít extra motivaci, aby se pokusil získávat pódium a zajíždět lepší výsledky, než Valentino Rossi během jeho dvou velmi deprimujících u Ducati.

Andrea Dovizioso patří mezi současnými jezdci kubatury MotoGP k těm nejzkušenějším, když v královské kubatuře závodí od roku 2008 a má na svém kontě celkem 80 závodů na japonských motocyklech Honda (70) a Yamaha (10). Populární "Dovi" zatím dokázal sice vyhrát pouze jeden závod MotoGP (2009 na mokru ve Velké Británii), má ale na svém kontě dalších 19 podiových umístění, a v konečném pořadí MS neskončil nikdy hůře než na 6. místě (2008-5., 2009-6., 2010-5., 2011-3., 2012 průběžně-4.).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist