Do Velké ceny Aragónu odstartuje Karel Abraham z 6. řady

Karel Abraham vyrazí do závodu v Aragónu ze šestnáctého místa. Pro brněnského rodáka jde vůbec o nejlepší pozici na gridu, jež si letos vyjel. Nechal za sebou dokonce Valentina Rossiho, kterého i nadále trápí problémy s motocyklem. Týmový kolega českého jezdce, Alvaro Bautista, zítra odstartuje ze sedmé příčky.

Do Velké ceny Aragónu odstartuje Karel Abraham z 6. řady

Cítil jsem, že se stále více a více přibližuji limitu, mé časy na kolo byly velmi podobné těm, kterých jsem dosáhl ráno. Dáváme do toho maximum,“ uvedl Karel Abraham ve své tiskové zprávě. V kvalifikaci dokázal zajet kolo za 1'48,398 sekundy, tedy o 0,025 vteřiny rychlejší čas než v dopoledním třetím tréninku.

Celkově pak jeho čas stačil na sedmnácté místo. Díky nebezpečné jízdě Franca Morbidelliho, který za ni obdržel trest posunutí se o šest míst na gridu dozadu a do závodu tak místo 13. pozice vyrazí z 19., však odstartuje z příčky šestnácté.

„Mám radost, protože máme opravdu blízko k bodům a těším se na zítřejší boj,“ těší se na neděli český závodník, který se společně se svými soupeři představí fanouškům naposled před čtyřmi zámořskými závody na evropské půdě.

Autor článku obdržel prémii 8 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist