Nejrychlejší kolo – Johann Zarco (2016) – 2'01,581
Rekord okruhu – Esteve Rabat (2014) – 2'02,383

GP České republikyMoto2 2018:
Stupně vítězů – 1.Oliveira (KTM), 2.Marini (Kalex), 3.Bagnaia (Kalex)
Pole position – Luca Marini (Kalex) – 2'02,244 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Xavi Vierge (Kalex) – 2'03,103 sekundy

V pozici vedoucího jezdce šampionátu přijíždí do Brna Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který vyhrává závody od Francie a nebýt nezaviněného pádu v Assenu, rozhodně by byl jeho náskok vyšší než současných 8 bodů. Márquez má formu a je na nejlepší cestě za titulem, který by rád v listopadu oslavil se svým bratrem Marcem.

Na druhé pozici průběžného hodnocení je Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP), jemuž se nedaří tak jak by potřeboval. Švýcar byl v úvodu sezony velkým favoritem na bitvu o světový titul, ale ze začátku nestačil Baldassarrimu a teď zase Márquezovi, na něhož sice ztrácí jen 8 bodů, ale pokud si Španěl udrží nasazení z první půlky sezony, tak to pro Lüthoho nebude snadné.

Na třetím místě průběžného hodnocení je Augusto Fernandez (Flexbox HP 40), jemuž se do této chvíle povedlo nasbírat 102 bodů a je zároveň posledním jezdcem, který překročil hranici sta bodů. Španěl měl v úvodu sezony problémy se zraněním, nebodoval v Argentině a Texasu, ale hned v Jerezu byl třetí a v Assenu si na konto připsal první vítězství. Před závodem v Brně už Fernandez ví, že v roce 2020 bude pokračovat ve stejném týmu v jakém jede letos.

Ital Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40) má příští sezonu rovněž spojenou s týmem Pons Racing, takže nyní se může plně soustředit na závodění. Italovy výsledky neměly v úvodu sezony chybu, jelikož ze čtyř závodů tři vyhrál, ale pak následovala série chyb, které znamenaly propad z vedoucí pozice až na čtvrté místo. Ital Baldassarri teď ztrácí na vedení v soutěži 39 bodů, což je dost a navíc není sám, kdo má na kontě 97 bodů, protože ty v úvodních devíti závodech sezony nasbíral také Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up) a Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP).

V posledních dvou závodech, což byl Assen a Sachsenring, bodoval druhým místem osmý v pořadí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který má v plánu v takto nastaveném tempu pokračovat. Uvidíme, zda se mu to v Brně podaří, nicméně Jihoafričan má už teď smlouvu na rok 2020 s přestupem do MotoGP, kde pojede v satelitu KTM Tech 3.