Crutchlow už brzy vyhraje, tvrdí Lorenzo

Obhájce titulu věří, že britský závodník Cal Crutchlow letos získá své první vítězství v královské kubatuře. Dle Jorge Lorenza by vítězství jezdců z jiných zemí motocyklovému šampionátu jenom prospělo.

Crutchlow už brzy vyhraje, tvrdí Lorenzo
V úvodních šesti kolech šampionátu sice vyhráli závod MotoGP tři různí jezdci, ale všichni Španělé – Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Marc Márquez. Nejlepším umístěním Cala Crutchlowa je v této chvíli druhé místo z francouzské Grand Prix. Nebodoval jen jednou, když naposledy nedokončil dobře rozjetý závod v Barceloně.

„Může vyhrát. Má k tomu dostatečný potenciál a dobrou motorku, aby to dokázal,“ uvedl pro britský Autosport Jorge Lorenzo. „Od loňského roku se hodně zlepšil. Každým rokem je rychlejší a silnější.“
Podle jezdce tovární Yamahy je důležité, aby vyhrávali také jezdci z jiných států. Především pro britské závodníky je nyní Cal Crutchlow velkým vzorem a motivací bojovat o nejvyšší příčky. „Je tu hodně španělských závodníků,“ pokračoval Lorenzo. „Byl bych rád, kdyby tu závodilo víc jezdců z různých zemí. Přicházejí, hodně z Německa a Anglie, ale zatím nevyhrávají.“

Což je podle Lorenza jen otázkou času a svému britskému kolegovi by vítězství moc přál. Cal Crutchlow sedlá satelitní Yamahu YZR-M1 a v průběžném hodnocení je nyní čtvrtý. Jorge Lorenzo je po šesti závodech na druhém místě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist