Crutchlow: Dorna to dělá, jak nejlépe umí

Cal Crutchlow sice nemá žádný recept na to, jak vyřešit současné problémy v královské kubatuře MotoGP, ale plně důvěřuje Dorně a jejímu šéfovi Carmelu Ezepeletovi.

Crutchlow: Dorna to dělá, jak nejlépe umí
Diskuze na téma standartní jednotné elektroniky a další plánované změny pravidel na rok 2014 se zdají být nekonečné. Plány CEO Dorny Carmela Ezpelety jsou neustále kritizovány, ovšem Cal Crutchlow je jiného názoru: "Dorna a Carmelo [Ezpeleta] dělají dle mého názoru všechno pro to, aby se šampionát vylepšil a byl co nejvíce férový. Myslím si, že jejich rozhodnutí jsou ta nejlepší. My samozřejmě budeme dělat to, co se po nás chce a myslíme si, že je to to nejlepší řešení. Vůbec o tom nepochybujeme", říká sedmý jezdec minulého šampionátu královské kubatury.
Ovšem nějaký recept, jak zvýšit vyrovnanost startovního pole a zároveň snížit náklady na závodění, ale pilot Tech3 Yamaha nemá: "Je to hodně těžké, neboť hodně rozhodují továrny. Není to totiž vždy Carmelo [Ezpeleta], který o všem rozhoduje. Když totiž továrny řeknou, za tuto cenu to prostě neuděláme, tak je to těžké. Ale myslím si, že Carmelo a továrny najdou to nejlepší kompromisní řešení. Já prostě přijedu na start se svým motocyklem. Pro továrny to ale nebude vůbec jednoduché, postavit nové motocykly", je názoru Crutchlow, který v nové sezoně převezme vedle nováčka z Moto-2 Bradleyho Smithe vedoucí roli v týmu Tech3.
"Pokud se mně podaří jezdit v blízkosti Valentina Rossiho na tovární motorce, tak bych mohl být spokojen", dodává Crutchlow, který si ale nedovede představit, že by závodil s bikem CRT: "Kdybychom museli všichni, tak ano. Ale jak to běží v současné době, tak raději ne", je názoru britský jezdec, který se svým třetím místem na Masarykově okruhu v Brně zasloužil po 12 letech o první britské podium po Jeremy McWilliamsovi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.60
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist