Cardion AB Motoracing - Qatar

Tisková zpráva týmu Cardion AB Motoracing přinesla vyjádření jezdců po sobotním závodě v Qataru.

Cardion AB Motoracing - Qatar
Cardion AB Motoracing, Karel Abraham 125 ccm
Závod      24. místo
Karel Abraham:
„Do závodu jsem jel s tím, že chci vylepšit svůj dosavadní výsledek. Start byl velice špatný, v první zatáčce jsem byl úplně poslední. Celý závod pro mě znamenal dohánění ztráty po startu. Předjel jsem hodně jezdců, ale menší problém jsem měl jen s Bradlem. Když jsem pár kol před cílem dojel Tuneze, hned jsem se pokusil zaútočit. V posledním kole jsem ale byl stále za ním, a snažil jsem se využít každé šance na předjetí. Přišla poslední možnost a tou byla cílová zatáčka. Na výjezdu jsem přidal plný plyn o hodně dřív než normálně a vyšlo to. Vyvezl jsem se ve slipstreamu a v cíli byl o 0,005 vteřiny rychleji. Celý závod probíhal bez větších problémů a s výsledkem jsme docela spokojeni.“ Cardion AB Motoracing, Jakub Smrž 250 ccm
Závod      10. místo
Jakub Smrž:
„Povedený víkend se mi podařilo zakončit desátým místem v závodě a jsem velice spokojen!
Dnes bylo sice opět teplo, ale od rána foukal hodně silný vítr a ve warm upu jsem se hlavně snažil zjistit, která místa na trati jsou kvůli větru nebezpečná.
Start nebyl špatný, ale trošku jsem váhal v prvních kolech a závod jsem začínal těsně za top10. Pak už jsem dokázal zajíždět slušné časy a jel jsem ve skupině, která bojovala o 7. místo. Většinu závodu jsme bojovali s Takahashim a Simoncellim a později se na nás dotáhl ještě Porto. Několik kol před koncem už jsem cítil, že odchází přední guma a pouze jsem se snažil udržet kontakt s ostatními. V předposledním kole trochu vyjel Takahashi, čehož jsem využil a do posledního kola vjížděl na 9. místě. V posledním kole mě však předjel a to docela riskantně, že jsem měl co dělat, abych se vyhnul kolizi. Ještě jsem ho zkusil předjet na cílové rovině, ale bohužel mi chyběla setina sekundy, což pro mě znamenalo 10. místo v cíli.
Určitě bylo možné dojet na lepším umístění, ale po nevydařeném závodě v Jerezu jsem chtěl hlavně dojet a tudíž jsem zbytečně neriskoval. Od Jerezu jsme udělali veliký pokrok a celý víkend jsem se držel v první desítce, což jsem dnes potvrdil 10. místem. Navíc jsem dokázal zajet 6. nejrychlejší kolo v závodě a v některých pasážích tratě jsem byl lepší než jezdci, s kterými jsem bojoval.
Chtěl bych poděkovat celému týmu za perfektní práci a jsem rád, že to takhle dopadlo a teď máme výsledek, od kterého se můžeme odrazit. Už se těším na další závod do Istanbulu, kde se mi loni jelo velice dobře. “

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist