Byla to moje chyba, brzdil jsem příliš pozdě, přiznal Bezzecchi

V roce 2023 vyhrál závod v Argentině Marco Bezzecchi (Aprilia Racing), do neděle poslední vítěz klání MotoGP™ na Autódromo Termas de Río Hondo. Bohužel pro Itala nedopadl druhý podnik sezony tak, jak by si přál on nebo jeho tým. V kvalifikaci vybojoval deváté místo na startu, šestý byl ve sprintu a bodově naprázdno vyšel z hlavního závodu v němž krátce po startu havaroval.

Jednička Aprilie Jorge Martin (Aprilia Racing) zatím na trati chybí, jelikož je zraněný. Vynechal úvodní dva podniky sezony 2025, a chybět bude také v Austinu a není vyloučeno, že ho neuvidíme ani v Kataru. Marco Bezzecchi tak plní roli lídra týmu a jeho snahou je pochopitelně dostat Aprilii co nejvýš. V Argentině mu to ale nevyšlo, v hlavním klání havaroval a ovlivnil závod továrnímu jezdci tři ladiček Quartararovi, do něhož narazil.

„Není moc co vysvětlovat, udělal jsem chybu,“ prozradil po závodě Marco Bezzecchi. „Brzdil jsem o něco později, a jakmile jsem si uvědomil, že jsem do zatáčky najel až příliš rychle, byl jsem těsně za Frankym (Franco Morbidelli). Proto jsem hned srovnal motorku, ale v tu chvíli byl vlevo Fabio. Nedokázal jsem zabránit kontaktu s jeho zadním kolem a zničil jsem díky tomu svůj i jeho závod. Už jsem se jeho týmu omluvil. Fabio tam v tu chvíli nebyl, ale požádal jsem je, aby mu moji omluvu vyřídili. Moc mě to mrzí, takové věci se stávají.“

„V ranním warm-upu jsem se s pneumatikou ve střední směsi cítil velmi dobře, ale startovat z pozice, z jaké jsem startoval, je pokaždé těžké. Myslím, že to mohlo dopadnout o něco lépe než ve sprintu, ale chyba v první zatáčce mi moje plány zničila. Je to škoda.“

„Myslím, že se naše motorka neustále zlepšuje, všichni v továrně pracují velmi tvrdě. Doufám, že se mi v Texasu podaří pokračovat ve zlepšování, a hlavně se zlepšit v kvalifikaci, což je nejdůležitější část. Je to trať, kterou mám rád, je specifická v určitých ohledech, ale krásná. Rád bych tam závodil už zítra, abych na dnešní den zapomněl, ale musím si chvíli počkat,“ dodal závěrem Marco Bezzecchi, který bude v Austinu poprvé trénovat v pátek 28.března.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist