Bude slavit Yamaha o víkendu dvojnásob?

Zraky všech příznivců Yamahy se budou upírat v neděli ráno do Asie a potom odpoledne do Evropy. Továrna Yamaha stojí totiž před historickou možností, během jednoho víkendu dosáhnout konečně historického doublu.

Bude slavit Yamaha o víkendu dvojnásob?
V neděli ráno - tedy těsně před devátou hodinou ranní - budeme už znát výsledek závodu MotoGP z Grand Prix Malajsie a zde má Valentino Rossi přece jen úlohu jednodušší.
Všichni Rossiho příznivci dobře vědí, že "The Doctor" nastupuje do Grand Prix Malajsie s náskokem 38 bodů na svého týmového kolegu Jorge Lorenza a k proměnění prvního mečbolu mu stačí dojet do Top 4 a stane se bez ohledu na umístění španělského rivala už po 9. mistrem světa.V 21 ročnících superbikového šampionátu ještě nikdy nevyhrál jezdec na motocyklu Yamaha. Nyní má ale velkou šanci americký pilot Ben Spies. Ten sice nastupuje do nedělních dvou jízd v Portimao se ztrátou 10 bodů na japonského továrního jezdce Ducati, Noriho Hagu, ale stačí mu "pouze" dvakrát vyhrát a bude mistrem světa právě on. Všech ostatních možností je samozřejmě neuvěřitelně moc, ale tato je jasná. Dvakrát 1. místo to Benovi jistí a Norimu nepomůže bohužel ani 2x místo druhé, v případě stejného počtu bodů bude mít totiž Spies na svém kontě větší počet vítězných závodů.    


A tak si pojďme společně zatipovat: Bude Yamaha v neděli v 16.30 hodin takto slavit nebo nebude? 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.56
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist