BMW a jezdci MotoGP, co mají společného?

V kvalifikacích MotoGP je nejlepší jezdec odměněn nejen získáním Pole position, ale také , jako na snímku mistr světa Casey Stoner, automobilem BMW M3 Coupé.

BMW a jezdci MotoGP, co mají společného?
Co má vlastně MotoGP a BMW společného? Hodně! Bavorská automobilka se sice nezúčastňuje přímo závodů ale už děvět let jsou zainteresování a dodávají auta Safety-Car a Medical-Car. Navíc někteří piloti už tyto vozy vyhráli v kvalifikačním trénincích, například  Valentino Rossi vyhrál už čtyři "bavoráky".

Od roku 2003 se navíc nejrychlejší pilot ve třídě MotoGP v soutěži "BMW M Award" stává rovněž majitelem vozu BMW. Doposud ty bylo dáno součtem časů ze všech kvalifikačních tréninků a z oficielního testu IRTA. To se letos částečně změnilo, počítají se pouze kvalifikace při závodech MotoGP a není rozhodující součet časů, nýbrž se boduje jak při závodě samotném, tedy 25 bodů za 1. místo, 20 za druhé, atd. Vítězem "BMW M MotoGP Best Qualifyer Award" je tedy ten jezdec, který při 18-ti QP třídy MotoGP nashromáždí největší počet bodů. Tento nový systém bodování této soutěže má smazat eventuelní velké časové rozdíly, pokud se jediná QP třídy MotoGP jede za deště a navíc i dát šanci, eventuelně zraněným jezdcům. Ti když vynechali jednu kvalifikaci, tak se už dále nemohli v této soutěži umístit.
Vloni vyhrál Casey Stoner a po finále ve Valencii si mohl odvést nové BMW M3 Coupé. Letošní vítěz bude znám 25. října a jako je cena je připraveno BMW M3 Cabrio.
Zatím jak známo, vede Jorge Lorenzo ziskem 25 bodů z Qataru.


A jeden vůz BMW už byl letos předán, 17. února v Jerezu při 40 minutové IRTA Quali - jelo se za deště - byl nejrychlejším muž na snímku a odměnou mu bylo BMW Z4 M Coupé.

Doposavadní vítězové a držitelé cen:

Vítěz testu 2003: Loris Capirossi (BMW 330cd)
Bester Qualifyer 2003: Valentino Rossi (BMW Z4 Roadster 3,0i)
Vítěz testu 2004: Valentino Rossi (BMW Z4 Roadster 3,0i)
Bester Qualifyer 2004: Valentino Rossi (BMW 645ci)
Vítěz testu 2005: Sete Gibernau (BMW 1er 5-Türer mit M Sportpaket) 
Bester Qualifyer 2005:  Sete Gibernau (BMW M5)
Vítěz testu 2006: Colin Edwards (BMW Z4 M Roadster)
Bester Qualifyer 2006: Nicky Hayden (BMW Z4 M Coupé)
Vítěz testu 2007: Valentino Rossi (BMW Z4 M Coupé)
Bester Qualifyer 2007: Casey Stoner (BMW M3 Coupé)
Vítěz testu 2008:  Casey Stoner (BMW Z4 M Coupé) 

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist