Australan Stoner stále bojuje s únavovým syndromem

Dvojnásobný světový šampion Casey Stoner ukončil závodní kariéru v závěru sezony 2012 a posléze věnoval energii rodině a také testování pro Hondu a Ducati. Důvodů proč kariéru ukončil bylo víc, ale jedním z těch nejdůležitějších byl zřejmě ten, že Australan trpí chronickým únavovým syndromem.

Ještě v době, kdy Casey Soner závodil u Ducati, nastaly u něho v roce 2009 potíže s únavou, což tehdy Australana vyřadilo na pár Grand Prix. Stoner absolvoval spoustu vyšetření a bez výsledku v podobě jasné odpovědi na otázku, proč neustále bojuje s únavou. Nakonec se tyto problémy začaly spojovat s možnou alergií na laktózu.

Nedávno byl Casey Stoner hostem pořadu Grega Rusta a mimo jiné prozradil, že to s jeho zdravotním stavem není tak ideální jak by se mohlo zdát. Stoner je otcem dvou dcer, nějakou dobu už nezávodí, takže se naplno věnuje rodině, bohužel zdravotní problémy Australana pronásledují i nadále. Problém má už i s jízdou na motokárách nebo s lukostřelbou.

„Nejezdil jsem víc jak rok,“ prozradil Stoner s ohledem na motokáry. „Nemám sílu to dělat celý den, protože mě to pošle do postele na celý další týden. Více méně teď nedělám věci, které mi dělaly radost, což je trošku frustrující. Tětivu luku jsem nenapnul možná deset měsíců nebo i víc. V podstatě to co se stalo je, že s chronickým únavovým syndromem nejsem schopen se udržet fit a zdravý.“

Pro závodníka světového kalibru a Legendu MotoGP Casey Stonera to není snadná situace, jelikož jízda na motorce je pro něho v této chvíli vyloučena. Únavový syndrom má spojitost z řadou jiných potíží počínaje žebry, páteří a svoji roli tam pochopitelně hraje ztráta tělesné hmotnosti. Závodní stroj tak Australan naposledy vyzkoušel koncem ledna 2018, když v Sepangu testoval Ducati Desmosedici.

„Poprvé jsem od loňského ledna seděl na motorce jen před pár týdny, když jsem byl v Americe o mých narozeních na akci Alpinestars. Trošku jsem si tam s klukama zajezdil, nijak jsme na to netlačili, přesto mě to nesmírně unavilo,“ pokračoval Stoner a dodal: „Po posledních pár měsících je to už lepší s novými léky, ale nejde trénovat, jít ven a dělat vše kolem. Jinak bych skončil na týden v posteli, přinejmenším na čtyři, pět dní, což by manželce situaci nijak neusnadnilo.“

Autor článku obdržel prémii 8 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist