Aspar projevil zájem o motory Yamahy

Stáj Aspar, jeden z největších týmů v motocyklovém mistrovství světa, je v jednání s Yamahou o možném pronájmu pohonných jednotek YZR-M1 pro sezonu 2014. Tím by skončila jejich éra s motocyklem Aprilia Racing Technology (ART) a začala nová kombinace litrového motoru Yamahy a podvozku Suter.

Aspar projevil zájem o motory Yamahy
Jorge Martinez, šéf stáje Aspar, má zájem pokračovat v roce 2014 s motocyklem, jehož podvozek by poházel z konstrukční dílny Eskila Sutera, který má o tento projekt zájem. Podle švýcarského konstruktéra je to otázka čtyř až pěti měsíců, ale zatím nebylo nic konkrétního dohodnuto.

Honda nabízí kompletní produkční motocykl, Yamaha zase motory, kterými by zásobovala maximálně čtyři jezdce. Je jasné, že po výkonové stránce je motor tří ladiček velmi lákavá záležitost, která daný tým dostane blíž prototypovým motocyklům, ale za podmínek, které jim umožní použít dvanáct motorů na sezonu a dvacet čtyři litrů paliva. Čistokrevné prototypy jsou na tom podstatně hůř, protože ty mají dáno jen pět motorů a nádrž na dvacet litrů paliva.
Vzhledem k tomu, že stáj Power Electronics Aspar má v boxech nejlepšího jezdce CRT v podobě Aleixe Espargara, posílením technického parku by jen získali. „Jednáme s Yamahou, protože je to pro nás velmi zajímavá možnost, když nám řekli, že se výkon bude pohybovat na úrovni současného motoru Cala Crutchlowa,“ cituje Martineze britský Motorcycle News. „Bude tam elektronika od Magneti Marelli, ale dvacet čtyři litrů paliva, což je velmi důležité.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist