Aprilia vyzkoušela v Aragonii nový prototyp MotoGP

Jezdci týmu Aprilia Racing Team Gresini Álvaro Bautista a Stefan Bradl testovali začátkem února v Malajsii ještě loňskou verzi motocyklu Aprilia s tím, že nový model vyzkouší za zavřenými dveřmi v Kataru. Italský výrobce nechtěl nic ponechat náhodě a první výjezd na trať nenechal až na pouštní okruh nedaleko katarského hlavního města Dauhá, ale s testovacím jezdcem Mike Di Megliem vyzkoušeli nový prototyp už tento týden na dráze MotorLandu ve španělské Aragonii.

Aprilia vyzkoušela v Aragonii nový prototyp MotoGP

Nový prototyp (foto je ilustrační) Italové připravovali přesně pro potřeby třídy MotoGP, takže RS-GP16 už nemá nic společného s předchozí verzí, jenž vycházela z jejich superbikového motocyklu. Dvoudenní testování absolvoval Mike Di Meglio, bývalý jezdec královské kubatury, nyní ve službách výrobce z Noale, ještě s prototypem v černé barvě kapotáží.

U RS-GP16 došlo k zeštíhlení, takže je motorka nyní kompletně přepracována počínaje novou pohonnou jednotkou přes sání, výfukový systém nebo palivovou nádrž. Vedení závodního oddělení Aprilie chtělo tímto testem prověřit funkčnost nového stroje a s výsledkem byli spokojeni. Jedinou nepříjemností byl pád Di Meglia v závěru druhého dne. Francouz pak musel na vyšetření do nemocnice.

Aprilia Racing Team Gresini vyzkouší nový stroj v termínu 21/23.února 2016. Poté společně s ostatními týmy MotoGP nastoupí do třetího oficiálního testu královské kubatury, který je na okruhu Losail 2/4.března 2016. Álvaro Bautista a Stefan Bradl tak na katarské dráze stráví šest testovacích dnů, což je dle vedení týmu výhoda vzhledem k tomu, že sezona začíná právě v Kataru.

AKTUALIZACE: Mike Di Meglio si pádem zlomil vřetenní kost pravé ruky a nyní už má po operaci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist