Anthony West pojede MotoGP

Populární australský "vodník" odchází od týmu MZ Racing z kubatury Moto2 a pojede v sezóně opět královskou kubaturu MotoGP.

Anthony West pojede MotoGP
Populární Australan Anthony West opouští kubaturu Moto2 a tým MZ Racing, kde závodil uplynulé dva roky. Během 34 závodů se ani jedenkrát nepostavil bohužel na bednu a v celkovém hodnocení sezóny mu patřily místa 23., resp 22. (2010 a 2011). Nejlépe pak dojel ve svém úplně posledním závodě ve Valencii, kdy skončil na skvělém čtvrtém místě, ačkoliv startoval až ze 22. místa na startovním roštu. Faktem je, že motocykl MZ-Honda a jeho tým nebyly konkurence schopní a moc se toho nezměnilo ani po přechodu na rám FTR. Posun dopředu nastal až v okamžiku, kdy místo šéfa týmu Martina Wimmera začal "šroubovat! na klokanově motocyklu jeho krajan Warren Willing, tedy po brněnské Grand Prix.
Nyní pojede australský jezdec Anthony West, známý svým uměním především na mokré trati, opět kubaturu MotoGP. V ní má West doposud na svém kontě celkem 43 závodů (včetně závodění na pětistovkách v roce 2001), ovšem jeho výsledky zůstaly jak s Hondou - nejlépe 3x na 12. místě a celkově 18., tak i s továrním motocyklem Kawasaki - 2007 - 15., 2008 - 18. za očekáváním. Nejlépe dojel Anthony West u nás v Brně, kde skončil v roce 2008 na 5. místě. 

Ačkoliv tato zpráva ještě nebyla oficiálně potvrzena, tak se jedná o tým Speed Master, kde by měl jet australský jezdec motocykl se šasím FTR vybaveným motorem Honda nebo Aprilia. Dle webu Motomatters chce získat 30-letý West v příští sezóně zkušenosti s tímto motocyklem pro rok 2013, kdy šéf Dorny Carmelo Ezpeleta chce díky standartní elektronice ECU (Electronic Control Unit) a omezením počtu otáček vyrovnat výkon továrních motocyklů a motocyklů CRT.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist