Američan Ben Spies končí

Americký motocyklový jezdec Ben Spies a Ducati v sobotu oznámili předčasné ukončení smlouvy, kterou jezdec z Texasu podepsal s italskou továrnou pro sezonu 2013 a 2014. Důvodem je jeho dlouhodobé zranění ramene a navíc další zranění, které následovalo po jeho pádu v Indianapolisu.

Američan Ben Spies končí
Zda je to pro Američana definitivní konec závodní kariéry je zatím s otazníkem, ale rozhodně nebude závodit v roce 2014. Přitom měl Ben Spies velmi dobré vyhlídky na skvělou kariéru jezdce královské kubatury v mistrovství světa silničních motocyklů.

Američan vyhrál tři superbikové tituly v AMApro, na první pokus vyhrál titul v mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK a po přestupu do světového šampionátu prototypů si velmi dobře vedl s týmem Tech 3.
Vrcholem kariéry byl v roce 2011 přestup do tovární stáje Yamahy, kde mu už po roce začaly velké problémy. Rok 2012 byl pro Bena Spiese ve znamení série pádů a technických závad, což nakonec znamenalo odchod Bena Spiese k Ducati. Dřív než odešel, těžce havaroval v Malajsii a vážně si zranil pravé rameno.

Kvůli zranění odjel Ben Spies v letošním roce jen dva závody v Kataru a Texasu. Pokusil se o návrat v Mugellu, ale to vzhledem k zdravotnímu stavu nevyšlo. Velký návrat zpět naplánoval na domácí podnik v Indianapolis, jenže ani ve snu by ho nenapadlo, co si tam prožije. Američan v přípravě absolvoval další těžký pád a znovu na rameno, tentokrát levé.

Vzhledem k povaze zranění a výsledku operace obou ramen, Ben Spies nemůže zaručit, že pro příští rok bude stoprocentně v pořádku a proto se s Ducati Motor Holdingem dohodli na ukončení spolupráce. „Měl jsem vysoká očekávání od závodění pro Ducati a byla to Ducati, jenž mě v průběhu tohoto těžkého roku všemi silami podporovala, takže jsem ohromně zklamaný, že nejsem schopen dostát mých a týmových cílů Ducati,“ uvedl Ben Spies.
„Rád bych poděkoval všem závodním organizacím, týmům, továrnám a fanouškům za podporu, které se mi dostalo v průběhu celé závodní kariéry,“ pokračoval Ben Spies a závěrem dodal: „Nikdy se mi ani nesnilo, že bych jednou dosáhl takového úspěchu, jak za posledních dvacet let závodění, ale nadešel čas skončit, takže tak činím s obrovským zármutkem.“

Šéf projektu Ducati MotoGP Paolo Ciabatti v této věci uvedl: „Když Ben letos přišel k Ducati, měli jsme vysoká očekávání a opravdu jsme věřili, že se ze zranění z Indianapolisu dokáže vyléčit a pokračovat dál v závodění. Nicméně chápeme důvody jeho rozhodnutí a respektujeme je. Pro náš sport je velká škoda, že Ben nebude závodit, protože je to dle mého názoru jeden z nejtalentovanějších jezdců světa.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist