Aleix Espargaró má šanci nastoupit do víkendu v Assenu

Španělský závodník Aprilie Aleix Espargaró měl zdravotní problémy poté, co byl v úvodu závodu katalánské Grand Prix v kontaktu s jejich testovacím jezdcem Bradley Smithem. Brit dostal highsider a Španěla torpédoval mimo trať. Zatímco Smith vyvázl bez zranění, Espargaró si zle natloukl koleno a také utrpěl mikrozlomeninu v oblasti stehenní kosti. Espargaró sice nemohl den po závodě v Barceloně testovat, ale dobrou zprávou bylo, že se nepotvrdilo přetržení kolenních vazů.

Před víkendem Grand Prix v Assenu tým Aprilia Racing Team Gresini potvrdil, že jejich jezdec Aleix Espargaró je připraven nastoupit do příprav na nedělní závod. Ve čtvrtek ale bude muset podstoupit vstupní prohlídku u hlavního lékaře a ten rozhodne, zda je Španěl schopen absolvovat víkend či nikoliv. Dle vyjádření Espargarova ošetřujícího lékaře jsou šance dostat pro start v Assenu zelenou dost vysoké.

„Během týdne jsem podstoupil intenzivní rehabilitaci se všemi možnými technikami a vybavením,“ uvedl Aleix Espargaró. „S výsledkem jsem spokojen, cítím se dobře, třebaže ještě mám určité potíže vzhledem k otoku kosti. Každopádně jsem vysoce motivován vrátit se zpátky na dráhu v Assenu, na jednu z mých nejoblíbenějších tratí v kalendáři MotoGP.“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist