Abraham závod v Estorilu po pádu nedokončil

Velká cena Portugalska skončila pro českého motocyklového závodníka Karla Abrahama předčasně. V druhém kole závodu upadl a závod nedokončil. Z nehody vyvázl s lehkým zraněním ruky

Abraham závod v Estorilu po pádu nedokončil
Po startu ze čtvrté řady Karel Abraham bojoval s dalšími čtyřmi jezdci o dvanácté místo, ovšem ve druhém kole upadl.
„V levotočivé zatáčce, následující po rovince uprostřed okruhu, jsem začal pozdě brzdit. Přední pneumatika ztratila přilnavost a já upadl,“ konstatoval zklamaný Karel Abraham. 

Ještě před ním upadl druhý jezdec na startovním roštu Marco Simoncelli, závod nedokončili ani Ben Spies a Hector Barbera. Portugalský závod poznamenalo proměnlivé počasí, trať v průběhu závodu částečně osychala.
Bezprostředně po návratu z trati se Karel Abraham podrobil lékařskému vyšetření. Lékaři konstatovali, že jezdec má naraženou ruku a poškozené nervy v prstech. Zranění ale nejsou vážná.

Karel Abraham tak bude pokračovat v naplánovaném programu. S týmem zůstává v Estorilu, kde jej čeká testování. Po jeho skončení se vrátí do České republiky. Další závod v kategorii MotoGP odjede za dva týdny na okruhu v Le Mans, kde se uskuteční Velká cena Francie.
V celkovém pořadí šampionátu se Karel Abraham propadl o jednu příčku na celkové jedenácté místo. Má stejný počet bodů jako Toni Elías, který závod v Estorilu dokončil na jedenáctém místě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist