Abraham míří do Aragonu s velkým očekáváním

S velkým očekáváním přijíždí český motocyklový závodník Karel Abraham na španělský okruh ležící nedaleko Alcanizu, kde se o nadcházejícím víkendu uskuteční Velká cena Aragonie.

Abraham míří do Aragonu s velkým očekáváním
Aragonské království je součástí mistrovství světa silničních motocyklů od minulého roku. V kalendáři nahradilo maďarský okruh Balatonring, jenž stále není dostaven, a proto byl permanentně nahrazen právě okruhem měřícím 5 078 metrů.

„Okruh v Aragonu je zajímavý,“ říká Karel Abraham a upozorňuje na extrémní horko, které nedaleko Alcanizu nyní panuje. „Za takových podmínek má Ducati většinou problémy. Uvidíme, jaký vliv to bude mít na náš výkon,“ podotýká český motocyklový závodník.

V minulém roce se jezdcům s motocyklem Ducati, se kterým startuje i Karel Abraham, v Aragonu dařilo. Casey Stoner tehdy zvítězil a Nicky Hayden, jenž v letošním roce závodí za tým Ducati s devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim, obsadil třetí místo.
Na rozdíl od těchto závodníků jedoucích na motocyklu Ducati Desmosedici GP11.1 startuje Karel Abraham ve své premiérové sezóně v MotoGP i nadále se základním provedením s označením GP11.

„Od Ducati jsme sice dostali několik nových komponentů, ale vzhledem k tomu, že tovární tým jede s provedením GP11.1, zatímco my s GP11, k žádným podstatným změnám nedošlo,“ upozorňuje jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing.

V průběžném pořadí mistrovství světa je s 50 body na třináctém místě, které by během tohoto víkendu rád vylepšil. „Žádné konkrétní cíle si ale nedávám,“ dodává.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist