Abraham dojel v rozpáleném Mugellu na dvanáctém místě

Na dvanáctém místě dokončil český motocyklový závodník Karel Abraham Velkou cenu Itálie, v níž se musel vypořádat s několika problémy.

Abraham dojel v rozpáleném Mugellu na dvanáctém místě
Po startu ze třetí řady se český motocyklový závodník pohyboval na dvanáctém místě, ale zanedlouho se probojoval na místo desáté a zajížděl časy na úrovní devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho, bojujícího o šesté místo.

V polovině závodu vypsaného na 23 kol však začal ztrácet a propadl se zpět na dvanácté místo, na kterém dojel do cíle s takřka čtyřsekundovým náskokem před třináctým Alvarem Bautistou. Na jedenáctého Nickyho Haydena a dvanáctého Hiroshiho Aoyamu ovšem ztratil 9,240, respektive 6,605 sekundy.

„Start se mi povedl, ale v první zatáčce jsem nedokázal udržet ideální stopu. Navíc to trošku klouzalo,“ vysvětlil jednadvacetiletý motocyklový závodník. „Největším problémem však bylo horko, které mi hodně vadilo a nedělalo mi dobře.“
Na vítěze závodu Jorge Lorenza Karel Abraham ztratil 43,964 sekundy a po skončení závodu řekl: „Není to taková ztráta, jakou jsme měli v jiných závodech, ale v každém případě mě mrzí, že jsem s jezdci přede mnou nedokázal držet krok.“

S 37 body nyní Karlu Abrahamovi patří dvanácté místo v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů a je i nadále první v soutěži "Rookie".

„Je hezké, že máme čtyři body za dvanácté místo, ale s výsledkem rozhodně nemůžu být spokojený,“ dodal Karel Abraham, jenž před závodem pomýšlel na další umístění v elitní desítce.

Členové týmu Cardion AB Motoracing se nyní připravují na testování, které se na okruhu v Mugellu uskuteční zítra. Poté se vrací do České republiky, odkud se za necelé dva týdny vydají na okruh Sachsenring, na kterém se od 15. do 17. července bude konat Velká cena Německa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist