125 ccm: Michi Ranseder odchází do IDM

Po čtyřech letech odchází jediný Rakušan Michi Ranseder v jezdeckém poli 125 ccm do IDM do třídy supersportů.

125 ccm: Michi Ranseder odchází do IDM
Po čtyřech létech, kdy Michi Ranseder závodil v Grand Prix ve třídě stopětadvacítek, odchází jediný Rakušan ve startovním poli závodů Grand Prix do IDM, kde pojede třídu supersportů. 


Letošní sezóna nebyla pro bývalého továrního jezdce KTM vůbec úspěšná. Ranseder ji začal v "továrním" čínském týmu Haojue, který ale nepřečkal ani polovinu sezóny. Pak se sice Ranseder chytil v italské stáji CBC Corse na Aprilii RSW, ovšem výsledky se nezlepšili. Celkově 25. místo se ziskem hubených 9 bodů bylo hotové fiasko. A tak nebylo ani divu, že nesehnal na sezónu 2010 sponzorské peníze na další pokračování ve světě Grand prix a musel se poohlédnout po jiném závodním uplatnění.

To nyní našel Ranseder v německém mistrovství ve třídě supersportů, kde pojede zbrusu novou Yamahu YZF R6 (140 PS, 250 km / h topspeed) firmy Lietz.

"Tendenze v motocyklovém sportu jednoznačně směřuje ke čtyřtaktům. Je také cenově nejlépe dostupná. Po jednom roce sbírání zkušeností v IDM bych chtěl jet v roce 2011 mistrovství světa supersportů a potom se vrátit do světa MotoGP a jezdit kubaturu Moto2", řekl v Amstettenu mimo jiné Michi Ranseder - 23 let. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist